Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A végrehajtò elviheti a ruháimat?

A végrehajtò elviheti a ruháimat?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom akik tényleg tudják,utána olvastam és azt írják hogy mindenből 3at meg kell hadjanak,akkor a többit viszik? Mit kezd vele a végrehajtò? Hisz sztem eladni nem lehet ,másom nincs ,tv laptop van de nem az én nevemen!

#Végrehajtò
2018. szept. 27. 04:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahol megtaláltad ezt a "3 ruha" témát, ott lesz leírva a többi is, például a mentes ingóságok részben:

[link]


Attól hogy nincs a neveden ingóság, mert kimented, még nem lehet kijátszani a végrehajtót. Ha van a neveden ingatlan akkor jelzálogjogot tesznek rá, ha azt is megúszod akkor végső soron valahogy boldogulnod kell az életben, dolgoznod valahol. Akkor a fizetésed 33%-áig levonhatják abból a tartozást. Ha még esetleg munkanélküli is lennél, az sem tart örökké, a végrehajtás sem fog eltűnni. Szüneteltetés vagy újraindítás esetén az egész kezdődik elölről, míg nem tudják behajtani rajtad.


Ne akarj tartozni, mert egy végrehajtás megsokszorozhatja a tartozást, és amíg tartozol addig is nő a késedelmi kamattal az egész. Még egy részletfizetési kérelem is sokkal kedvezőbb, mint kivárni a végrehajtót, trükközni velük meg mentálisan tropára menni a stressz miatt.

2018. szept. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezeket tudom,de én arra lennék kiváncsi hogy a ruhaim lefoglalhatják e? Mind H&M és fishbone.meg hogy tényleg mindenből 3at hagynak ?
2018. szept. 27. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Ember, kikeresem, belinkelem neked.... legalább olvasd már el, mert benne van.


"A mentesség jogkövetkezménye, hogy nem lehet lefoglalni – még az adós beleegyezésével sem – azokat a vagyontárgyakat, amelyeket a törvény a végrehajtás alól mentesít. Ezek az alábbi ingóságok:

a szükséges ruházati cikk, felsőruházatból 3 felsőruha, 1 télikabát, 1 felöltő, 3 pár lábbeli;"


Ezen felül minden más ruhát visznek, ha visznek. Te kiválasztod magadnak azt, amit meg akarsz tartani, a többi megy.

2018. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És mit csinál vele ? Felveszi ? 😂
2019. febr. 15. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!