Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarországon letelepedés,...

Magyarországon letelepedés, ötletek?

Figyelt kérdés

Kérem csak azok írjanak akik benne vannak a témában. Akik már külföldről telepedtek le vagy szándekoznak a jövőben.


Szóval:

Hogy oldodtátok meg a ház/lakás vásárlást? Volt hol megszáljatok? Ha igen hol?


Miért azt a megyét/város/falut választottátok a letelepedéshez?


A költözést hogy oldottátok meg? Szállitócégel vagy csak a legfontosabbakat vittétek magatokkal?


Hol találtatok mu kat? Nehéz volt a munkakeresés?


Válaszaitokat előre is köszönöm! 😊



2018. okt. 1. 17:05
 1/5 anonim válasza:

ezek engem is érdekelnének

kár hogy nincs válasz

2021. ápr. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia első és egyben utolsó válaszoló 😄!

A kérdés feltevések óta vettünk Győrben egy családi házat, ami úgy történt, hogy kinéztünk több házat és ha nem volt elég 1 nap akkor egy panzióban a környéken megszálltunk. Így sikerült megnézni a kiválasztott ingatlanokat.


Még mindig külföldön vagyunk de 1 év múlva ha minden a tervek szerint még végre költözhetünk.


Munkát pedig remélhetőleg kapunk mert sok munkalehetőség van arra felé.


Eddig ennyit tudok írni.

Te döntöttél már melyk megyét válaszd?


Azért választottuk Győr-Moson-Sopron megyét mert Budapest után a legjobb vidéki városnak minősül mint fejlettség mint munkalehetőség. Minden helyben megtalálható és élhető városnak mondják.

2021. máj. 27. 07:56
 3/5 anonim válasza:

Köszönöm a valaszt! :) ez nagyon jól hangzik, és a leírtak alapján megfontolt döntés, gondolom nagyon vágytok haza.

En is pont így vagyok ezzel, csak ez nem ennyire egyszerű nekem.

Hitelre lesz szükségem ingatlanvasarlashoz otthon (24 éves, egyedülálló vagyok, lehetetlen osszesporolni egy lakasra) viszont otthon nem adnak külföldi keresetre hitelt, itt meg külföldi ingatlanra nem. Ugyhogy ez a része még nem teljesen tiszta...

Én Székesfehérvárban gondolkozok. Közel van Bp, illetve a balaton és a rokonaim :) és egész sok munkalehetőség van arra.

2021. jún. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia! Örülök, hogy írtál.

Bárhol is vagy külföldön egy dolgot gondolj azért át.

Úgy nem érdemes hazaköltözni, hogy hitelt vegyél fel és azt törlesztgetni évekig. Számolni kell azzal, hogy nehéz lesz munkát kapni és kevesebb lesz a fizetés. Ha külföldön maradnál még 2-3 évet gyűjtenéd a pénz akkor jobban járnál mert nem kéne sok évre hitelt felvegyél. Persze ez csak az én véleményem. Mi hitelre nem vennénk ingatlant mert akkor csak megbánnánk a hazaköltözést.

2021. jún. 10. 12:23
 5/5 anonim válasza:
Sziasztok én ingázó vagyok szlovákiából járok miskolci boshba lassan 2 éve a legnagyobb problémám a magyar lakcím el intézése mert 5 gyermekem van. minden albérletben a sok gyerek kizáró ok.ezt kapom a szemembe.lakáshitelt kapnék 15 milliót a falusi csokkalde amíg nincs magyar lakcím és nincs egt kártya addig a bank se adhat.
2021. júl. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!