Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diákszövetkezeti tagság...

Diákszövetkezeti tagság fennállta alatt köthetek én rendes munkaszerződést mással?

Figyelt kérdés
Úgy értem, nem dolgozom már a diákszövetkezet által viszont felhívtam őket, azt mondták a tagságom megszűnik majd automatikusan ha lejár a hallgatói jogviszonyom emiatt nem kell megszüntetnem a tagságot. De én már abszolút nem vagyok ebben biztos, mert egyéb kérdésekben egyszer ezt mondják, egyszer azt. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2018. okt. 1. 17:41
 1/2 2*Sü ***** válasza:
Elméletileg aláírtál, vagy elfogadtál egy szerződést a belépés során. Ebben vannak konkrétumok leírva. Pl. az is, hogy milyen esetben szűnik meg automatikusan a szerződés. Illetve az, hogy munkaszerződés kizáró tényezője-e a tagságodnak.
2018. okt. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

Meg itt van egy tisztázatlan kérdés, és lehet, hogy a diákszövetkezet felé intézett kérdésben sem volt tisztázva, így akár kaphattál fals információt.


Mert nincs olyan, hogy diákmunka. Csak olyan van, hogy munkaszerződés. Diákként is lehet munkaszerződésed. Sőt ha fordítva nézzük, akkor munka mellett, akár 50 évesen is beiratkozhatsz egy egyetemre – akár esti, akár levelező tagozaton –, diák leszel, diákigazolványod is lesz, stb… A kérdésből az sejlik ki azért, hogy neked úgy lesz munkaszerződésed, hogy közben diák is maradsz. De lehet, hogy a diákszövetkezetnél való érdeklődésnél a diákszövetség úgy értelmezte – mert ez a gyakoribb –, hogy azért lesz munkaszerződésed, mert befejezed a tanulmányaidat, azaz nem leszel többé diák, nem lesz diákigazolványod, stb…

2018. okt. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!