Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » EUn kívülről csomag esetéb...

EUn kívülről csomag esetéb mennyi a VÁM, illetve egyéb költségek?

Figyelt kérdés
Szóval, rendelni szeretnék külföldről ( Amerika ) egy csomagot, aminek ára 90.000Ft, plusz 12.000 szállítás DHL -el. A kérdés az lenne, hogy mennyi lesz a végösszeg ÁFA, VÁM? stb. baromságok után?

2018. okt. 2. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A százalékszámítás általános iskolai feladat...
2018. okt. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

112 ezer 27 százaléka az áfa + a 112 ezer 2,5%-a vám, + a DHL még kedvesen felszámol kb 5000 forint eljárási költséget.

Vannak olyan szolgáltatók, áruházak, kereskedők ahol csomagbiztosítás esetén minden felmerülő pluszköltséget visszatérítenek, így lehet csak pár ezer forinttal többért biztosítást kellene kötnöd mint kifizetni több mint 30 ezer forintot a behozatalért. Én ezt a kínaiakkal csinálom, de nem kizárt hogy az USA-ból is van ilyen lehetőség.

2018. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Gratulálok, nem tudtam melyik mennyi, 11. -es létemre elhiheted, hogy tudok százalékot számítani.

2. Köszi!

2018. okt. 2. 19:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak most tűnt fel, hogy 112-t (el)írtam, de értelemszerűen a 90+12 ára kell, mert mindig a teljes fizetett összeg után fizetsz, nem csak a termékért. Így ha van például egy 90 ezres termék, 12 ezer expressz szállítás, 3 ezer csomagbiztosítás, akkor az áfa és a vám az a 90+12+3 ezer után értendő.
2018. okt. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mit jelent a kérdésben az, hogy "baromságok"? Talán..., aki ilyen tájékozatlanul rendelget(ne) Amerikából?
2018. okt. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!