Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha írok egy forgatókönyvet ez...

Ha írok egy forgatókönyvet ez után mi a teendő?

Figyelt kérdés
Írtam egy forgatókönyvet és a kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám eljutattni egy amerikai producerhez (lelenne fordítva a fogatókönyv) mennyi esélyt láttok, hogy megnézik? És hogy jutatom ki, hogy megnézzék? Ha még nem töltöttem be a 18-at de megnézte egy olyan ember aki könyvet ír és azt mondja, hogy nagyon tetszik neki és többen mondják akkor is lehet belőle valami hiába nem vagyok 18?

2018. okt. 7. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Itthon próbálkozz először.....

Ha tetszik egy olyan embernek akinek koze van hozza akkor bármi lehet belőle. De Amerika? Először nézzd meg hogy van e tehetséges hozza , hogy itthon érdeklődnek e.

Ha van akkor gondolkozz külföldbe

Ha te valahogyan szerzel is egy email cimet amerikaba,000000,1% h azt elolvassák vagy h érdekelne őket

Próbálj meg itthon elérni valamit aztán több tapasztalattal,nagyobb rálátással reális gondolkodással célozd meg a külföldi országokat

2018. okt. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez után az a teendő, hogy megőrzöd, mint szép emlék. Sem magyar, sem amerikai filmes cég nem lesz rá kíváncsi.
2018. okt. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. okt. 8. 20:26
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Az első egy hülye, a második egy se***ej.

Nyugodtan küldd el, de előbb védesd le!

Jó eséllyel elolvassák, aztán a többi már más kérdés, mert állítólag 300 000 forgatókönyv közül csak 1-ből lesz film.

De szerintem is előbb itthon próbálkozz, csak ne azzal, amit Amerikába szánsz! Ha írsz egy-két másik jó forgatókönyvet, és azokkal itthon próbálkozol, majd azokból film is lesz, akkor valamivel nagyobb esélyed lehet külföldön.

De persze ne bízd el magad! De ne is add fel az álmaidat!

Nekem is nagyobb céljaim vannak.

Egyébként miért itt teszel fel egy ilyen kérdést? Itt nem igazán látják a szakmabeliek, és egy ilyen kérdésre jó eséllyel csak az olyan, hozzá nem értő kretének válaszolnak, mint a második.

Ha esetleg szeretnél egy-két tanácsot, akkor írj rám nyugodtan.

Nem mellesleg még nagyon fiatal vagy, és bőven lesz még időd arra, hogy befutott forgatókönyvíró legyél, ha az akarsz lenni.

Sok sikert neked!

Meg nekem is! ;)

2018. okt. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es! A második egy szakmabeli. Bocs!
2018. okt. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy a filmkészítés nem a forgatókönyvírással kezdődik, az már a közepe.

Átugrom azokat a lépéseket, ami rndesen nem az alkotók dolga.

Kell egy piacképes ötlet. Abból meg kell írni a cselekményt.

Ebből készülhet egy szinopszis.

Azzal lehet házalni.

Siker esetél az alapot át kell írni a megrendelő kívánságai szerint.

Kell egy dramaturg és egy dialógíró.

És még mindig nincs forgatóköny.

Helyszín

stúdió, díszlet, jelmez, kellékek, szereposztás, stb.

Tudom, s*fej vagyok.

2018. okt. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább hagyjuk!

Ezt is töröltetni akarod?

2018. okt. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!