Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aqua webáruház rendelés...

Aqua webáruház rendelés lemondása?

Figyelt kérdés
Ha úgy rendeltem, hogy átvételkor fizetek, de utána olvastam pár rossz véleményt róluk, és mégsem kell a termék, akkor van valamilyen fizetési közelezettség? Vagy le kell mondjak a rendelést - ezt hogyan kell? Vagy csak elég ha nem megyek be a boltba és nem veszem át?
2018. okt. 10. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
RTFM >> ÁSZF.
2018. okt. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az általános szabály az (távollévők között létrejött szerződés), hogy az átvételtől számított 14 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól. Ha kiszállítással kérted (tudom, most nem úgy), s az már elindult, akkor a visszaszállítás díja a megrendelőé. Ha már kifizetted a terméket, annak ára visszajár.

Bolti átvétel esetén is ketyeg a 14 nap, ha interneten rendelted (aki csak úgy bemegy a boltba, arra nem vonatkozik).

Az üzletek néhány napig őrizni szokták a megrendelt terméket, erről írnak is.

Ha ezen időszakon belül nem jelentkezel érte, akkor törlik a rendelést. Fizetned nem kell, csak kellemetlen a boltnak, mert lehet pl. utolsó darab, más megvette volna, de rád vártak. S lehet pár nap múlva már nem kell senkinek.

Jó fej van, ha telefonálsz nekik. Azt ne mond, hogy azért, mert rosszakat olvastál róluk.

Minden cégről lehet rosszat olvasni és minden termékről.

Ha megnézed egy-egy cucc véleményezését, az egyik azt írja, semmire sem jó, kidobott pénz, vacak. A másik meg ódákat zeng ugyanarról.

Webáruházban dolgozom. Pár őrülttel mi is találkozunk, összességében viszont jó véleménnyel vannak rólunk.

És ne feled, nem a boltot veszed meg, hanem a terméket.

2018. okt. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felhívod és lemondod
2018. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

emailben kell lemondani úgy tudom, ha telefonon egyeztetsz is velük, akkor is írásos nyoma kell legyen


én többször vásároltam náluk, tavaly majdnem 1.5 millió értékben vettem tőlük a gépemet + 1-2 cuccot


nekem eddig jó tapasztalatom van velük, mind olyan téren amikor bementem és kérdeztem és mind vásárlás terén

helyben és kiszállított termékekkel sem volt gondom


amikor emailben kérdeztem korrekt választ kaptam elég hamar


persze mindenkiről van hideg-meleg, de nekem eddig szerencsére velük nem volt bajom


de biztos le van írva, hogyan tudsz elállni a vásárlástól, esetleg írj nekik vagy hívd fel őket és akkor elmondják

2018. okt. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!