Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A régi Diplomáknál mért nincs...

A régi Diplomáknál mért nincs a diploma Oklevél lapjára nyomtatva?

Figyelt kérdés

Láttam egyik fogászaton a falra kirakva egy olyan régi diplomát bekeretezve, aminek a pecsétje egy fa tokban volt viasz formában és lógót a keretből a Diploma pecsétje.


Azt nem tudom milyen célt szolgál a logó viasz pecsét.



2018. okt. 13. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez ugyan csak laikus tipp, de nem lehet, hogy azt nehezebb hamisítani?

Régebben még megadták a módját az ilyen dolgoknak, és egy ilyen viaszpecsét önmagában is egyfajta tekintélyt kölcsönöz.

2018. okt. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Régen (tehát nem 50-100 éven belül) a hitelesítés nem volt külön tudomány.

Írni csak az uraságok írnokai tudtak. Merített papírra, pergamenre (ami nagyon vékony bőr), tintába mártott lúdtollal.

Boríték sem volt még. Az iratot vagy feltekerték, vagy összehajtogatták.

A „lezárása úgy történt, hogy viaszt olvasztottak, s azt csepegtették a az iratra. Lett egy nagy tócsa, ami lassan kezdett átkeményedni.

Az úrnak volt egy nagy pecsétgyűrűje, amelyben nem kő díszelgett, hanem egy jelzés bemélyítve. A gyűrűt belenyomta a viaszba, s az ott nyomot hagyott.

Kibontáskor ezt a viaszt fel kellett törni.

Ez az előzménye a dolognak.

Ma ilyen már nincs, csak giccses motívum.

2018. okt. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Magán fogorvosnál láttam a fogorvosi rendelőjében a falán egy olyan bekeretezett diplomát, ami alatt egy lezárt fa tok lóg ki amiben egy viasz van és benne pedig egy címer az Doktori Egyetem címere.


Felül Rector felírat van alatt a Fogorvos úr neve és nem Magyarul van leírva csomó szöveg.


Viszont az érintett fogorvostól soha nem merem megkérdezni, mért fa keretes viasz pecsétje van a Diplomája alatt. Ahelyett a Diploma Oklevél lapjára lenne nyomtatva az Egyetem címere.

2018. okt. 20. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!