Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fiatal diplomás munkanélküli,...

Fiatal diplomás munkanélküli, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok informatikus könyvtáros diplomám van. Mondanom sem kel, hogy ezzel a selejt végzettséggel nem kellek sehova se. 2 középfokú nyelvvizsgám van német, angol stb. Mit lenne érdemes tanulnom? Mihhez kezdjek magammal? napjaim értelmetlenül tengek ha apám nem tartana el ki tudja mi lenne velem...

2018. okt. 13. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Tanulj valami komolyabb piacképes szakmát, ami érdekel. A Szakképzési Centrumokban sok ingyenes képzésből válogathatsz, és nagyon jó dolgok vannak. Egyik barátom pl. most kezdett el egy kétéves felsőfokú mechatronikai műszerész szakot. Ha végez, aranyat fogható érni a munkaerőpiacon, és teljesen ingyen van. Biztos találsz olyat ami érdekel, szóval hajrá!
2018. okt. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, jó tipp!
2018. okt. 13. 18:17
 3/9 anonim ***** válasza:
mi az ami érdekel és mi az amiben jó vagy? :)
2018. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 csatrad ***** válasza:
40%

a volt evfolyamtrsaidat infozd le elosszor

neked elmeletileg vallakoznod kene, inditani egy sajat projektet es befektetoket keresni vagy sajat toket szwrezni hozza, esetleg ingyen beszerezheto eroforrasokbol osszerakni valamit

diplomahoz kellett, hogy csinalj fel evig valami diplomamunkat. mi volt az? qzt kene tovabb nyomnod

2018. okt. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Volt évolyamtársaim:

50% külföldön dolgozik

25% könyvtárban otthon

25% szintén otthon más szakmában...

2018. okt. 16. 19:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Informatikus könyvtáros sehova se kell? :O

Nem vagyok otthon ebben a témában, de kicsit nehéz elhinnem, hogy a mai világban aki ért az informatikához meg a könyvtárakhoz (ami meg ráadásul még a legputrisabb faluban is van) az nem kap munkát. Alapból minden az informatika körül forog, könyvtár pedig tényleg mindenhol van. Szerintem a bölcsészkarok közül még ez a leghasznosabb szak a nyelvek mellett. Legalább is én így képzeltem el, de lehet tévedek.

Egyébként ha tényleg nem találsz ezzel munkát akkor én azt javaslom (ha esetleg még nem tetted meg), hogy töltsd fel az önéletrajzodat álláshírdető oldalakra. Olyanra gondolok pl. hogy profession.hu, jobline, jobrapido, indeed, frissdiplomás.hu, közigállás.hu-ra. Ilyen helyekre töltögesd fel az önéletrajzodat, valahonnan csak felhívnak.

Én is bölcsészkaron végeztem, de inkább el se mondom milyen szakon, sajnos fiatalság bolondság, 4 éve nem érdekelt, hogy fogok tudni munkát találni vele, örültem hogy felvettek és olyan szakon tanulhatok, ami érdekel, aztán lediplomáztam és semmi.

2018. okt. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát a könyvtáros szakma kihalásos alapon működik és teljesen túltelített. Az informatika része ennek a szaknak pedig kb ECDL vizsga szintű... szóval nehogy azt hidd hogy informatikus lennék vagy ilyesmi :D
2018. okt. 18. 13:31
 8/9 csatrad ***** válasza:
Probalj meg idegen nyelvu helyeken munkat keresni.
2018. okt. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bálint6969 ***** válasza:
ha jó a fizikumod és vág az eszed jelentkezhetsz a Nemzetbiztonsági Hivatalba oda barmilyen diplomával beadhatod a jelentkezésed,persze az emberek 92%-át kiszórják,de egy próbát megér nem?
2018. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!