Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok Hallloweenről szóló...

Tudtok Hallloweenről szóló HORROR filmeket? Vagy akár Halloweeni horrorfilmet?

Figyelt kérdés
Halloweenre keresek jó horrorfilmeket. Elég sok mindent láttam már remélem tudtok újat mondani. Egy kérésem lenne, hanyagoljátok a 2000es évek előtti filmeket azokat nem szeretem.

2018. okt. 14. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Mert mi a gond a 2000 előtt készült filmekkel?
2018. okt. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na, ez engem is érdekelne! Talán túl jók...?

A horror aranykora a 80-as évek; ez tény. A 90-es években is született pár klasszikus, a hanyatlás pedig éppen 2000-ben kezdődött. Újabb 10 év elteltével el is érkeztünk oda, hogy 80~90%-uk egyenesen pocsék, unalmas, semmitmondó, jellegtelen, sőt nem ritkán minősíthetetlen.


De még mielőtt trollnak titulálnál, itt egy lista Halloween témájú horrorfilmekkel, megjelenés dátuma szerint elrendezve:

[link]


Továbbá egy hasonló, de átfogóbb lista:

[link]

2018. okt. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs semmi gondom a 2000-es filmekkel, de számomra élvezhetetlenek.Nem egyet láttam már ami megjátszott béna volt, nyilván vannak kivételek. Mindenkinek meg van a saját véleménye, én nekem a 2000-es előtti filmekkel kapcsolatban a véleményem megegyezik a számodra mai "pocsék" filmekkel.
2018. okt. 21. 10:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Oké, világos. Semmi gond. Ízlések és pofonok.

Viszont érdekelne, hogy végül talátál-e vagy tudsz-e olyat, ami megfelel a követelményeknek? Hátha megnézvén megváltozik a véleményünk...

2018. okt. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez számomra érthetetlen. Valószínűleg meg sem tudnál különböztetni egy 2002-ben készült filmet egy 98-ban kiadott filmtől. Gyakorlatilag nem beszélhetünk az ezredforduló előtt uralkodó egyetemes stílusjegyekről, amik drasztikusan mellőzve lettek volna az ominózus dátum után. Az meg, hogy nem tudnak színészkedni EGYIK 2000 előtti filmben sem a nagyon demagóg:Dd
2018. okt. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Meghallgatás 1999 (Ázsiai horror, okos társadalomkritika, hatalmas és brutális fordulatok. Kiváló atmoszféra)


Sikoly 1996 (Slasher legenda. Rendkívül sokat hozzátett a műfajhoz)


A kör 1-2 1998-1999 (Ikonikus japán horror. A japán hiedelem világ horrorisztikus bemutatása. Európai nézőnek szokatlan atmoszféra. Félelmetes jumpscareek. Hazájában a legnagyobb bevételt hozó horror.)


Arachnophobia 1990 (remek jumpscarek, pedig hibrid műfaj, nem kimondottan horror)


Ördögűző 3 (Rossz második rész után hatalmas javulás)


Halloween H20 (A legújabb folytatást leszámítva a legjobb az első filmem kívül)


Ideglelés 1999 (Műfajteremtő alkotás. Az első híres found footage horror. Rengetegen hitték igazinak akkoriban)


Nyilván hagytam ki filmeket. De látható, hogy meglehetősen nagy nevekkel volt dolga az embernek a 2000 éveket megelőző évtizedben is.

2018. okt. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy én nem tudtam magam jól kifejezni. Én nem ezekre a 2000-es előtti horrorokra gondoltam, mert amiket leírtál azok alapok ahogy írtad is hatalmas alkotások. Aokat én is imádom. De egy csomó elcseszett 2000-es előtti film van. Amint írtam a legnépszerűbb horrorokat láttam már és csak azért is nem érdekel több "régebbi film" mert szerintem amit érdemes az láttam. Nem tudom mennyire érthető amit írtam. Na mind1 sajnálom, ha valakit megbántottam, mert Ő annyira imádja a 2000-es előttieket. Nincs bajom velük csak éppen nem olyat szeretnék nézni Halloweenkor. Ennyi.
2018. okt. 22. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!