Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nos rendeltem ebay ről arra...

Nos rendeltem ebay ről arra vagyok kíváncsi hogy amit rendelünk mi felhasználók azt átellenőrzik a tartalmát?

Figyelt kérdés
2018. okt. 16. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:

A helyesírás nem annyira veszélyes, de a megfogalmazás igen. Kik nézik át? Kik ellenőrzik? Nagyon magyartalan, s nem tudom, mit akarsz tudni.

Ha biztonsági ellenőrzésre gondolsz, az bármilyen csomagnál és levélnél előfordulHAT.

Vámvizsgálat akkor, ha unión kívülről jön.

2018. okt. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minden külföldről érkező csomagot átvizsgálnak, nem csak az EU-n kívülit. Arra legfeljebb a vámeljárás vonatkozik. Első körben drogkereső kutyákkal a beérkező egységeket, amiből már ki lehet szűrni néhány tipikus kábítószert, majd utána tételesen röntgen alatt is átmennek, ahol még feltűnő ha tabletta vagy por vagy egyéb növényi törmelék van elrejtve olyan dologba, amiben nem szabadna lennie.


Ha drogot rendeltél, van mitől tartanod. De ahhoz nagyon bevállalósnak (vagy hülyének) kell lenni. Máskülönben miért érdekelne?

2018. okt. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nos, átelennőrzik...
2018. okt. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy semmi nem olyan kivételesen csak elektronikai dolgok csak maga a téma érdekelt ugyanis addig oké hogy drogok meg ilyen miatt folyik ez az egész de ahoz szerintem semmi közük nincs ha én veszek egy fülhalgatót példának
2018. okt. 22. 23:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont ma látta a tévébem, hogy autó dugattyújában retettek el kokaint, Semmi közül hozzá?

Ha nem vizsgálják át a csomagot, akkor honnan tudják, mi a valódi tartalma?

Ha legális a rendelt dolog, akkor miért izgat az, hogy átvizsgálják?

2018. okt. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont azért vár a csomagod akár egy hónapot is a központi elosztóban, mert a vámkezelés lassú és fel vannak torlódva a sorukra váró küldemények. Illegális dologtól függetlenül is át kell vizsgálni őket, hiszen az áfa- vagy vámmegállapítás is része az EU-n kívüli behozatalnak. Ebből a szempontból pedig ugyanúgy köze van az adóhatóságnak ahhoz, hogy te mekkora összegű termékkel próbálod az áfafizetést elkerülni a kínai rendeléssel. Na azt ilyenkor teszik rá.
2018. okt. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úristen, hogy lehet ilyen igénytelenül írni? Az írásjeleket nem poénból találták ki. És igen, átvilágítják. Ha nem tennék kontroll nélkül jönne be mindenféle illegális szar az országba.
2018. okt. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!