Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyszerre tanulni és sportolni...

Egyszerre tanulni és sportolni nem lehet?

Figyelt kérdés
Még májusban újra elkezdtem focizni, mivel már nagyon akartam focizni. Egész hónapban jártam, de ott hagytam 2 ok miatt. Az első az volt, hogy apukám folyton azzal jött, hogy sportolni és tanulni nem lehet. Gimnáziumba járok, ami elég jónak számít, de ahhoz képest csak néha van egy két nehezebb hét. Többször is vitatkoztunk a foci miatt. Én nagyon szeretek sportolni, főleg focizni. A másik ok a heti 4 edzés volt. Sajnos sok volt ez, de mivel készülök középfokú nyelvvizsgára, így délutánonként hetente 2-szer magántanárhoz jártam már akkor is, és most is. Abban igaza volt apukámnak, hogy heti 4 volt, de ő maga a sportolás lenne is volt. Felvetettem neki, hogy akkor átmehetek más csapathoz, ahol kevesebb edés van. Ez se tetszett neki. Állítás aszerint ez a kettő nem fér el egymás mellett. Valahogy így mondta: "Vagy tanulsz fiam, és keveset sportolsz, vagy sportolsz és nem leszel jó tanuló." Szerintetek ez mennyire igaz? Abban igaza van, hogy időm kevesebb lesz, de sajnos a mostani itthon töltött szabadidőmet is rosszul osztom be. Nagyjából annyiból áll, hogy eszek egy kicsit, kidőlök az ágyra, aztán nyomom a telefonom, fetrengek. Mindig azt mondom magamnak, hogy korán elkezdek tanulni (18-19 körül), de soha nem jön össze. Valahogy úgy érzem a kora délelőtteim haszontalanok. Most is nagyon gondolkodok, hogy keresek magamnak egy foci csapatot, csak az a baj, hogy visszatérne a májusi helyzet. Az volt a baj, hogy nagyon fáradt voltam edzés után, így pihennem kellet, amire kipihentem magam már késő volt. Nem tudom mit kéne tennem. Eléggé összetettnek tűnik nekem ez. Akarok tanulni is, meg sportolni is. (Hozzáteszem lusta egy ember vagyok, csak azokból vagyok 5-ös ami egy kicsit érdekel is. A többi 4-es, egy két 3-as becsúszik. A rengetek szabadidőmet nem használtam ki, annak céljából, hogy jobb legyen a tanulmányi eredményem.)

2018. okt. 19. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet.Minden embernek arra van ideje amire akarja hogy legyen. Te is mondtad hogy gyakorlatilag szinte ugyan ott vagy edzéssel mint anélkül. Ugyanis most se tanulsz többet, mert borzalmasan osztod be az időd(fetrengsz, telefont nyomkodod) Akkor már töltsd a szabad időd értelmesen, avval amit szeretsz. A tanuláshoz még annyit fűznék, hogy ha edzés után fáradt vagy tanulni, akkor inkább figyelj 110%-osan oda órán (nem a telefont nyomkodva, padtárssal beszélgetve...), így talán otthon kevesebbet kell tanulni, és többet pihenhetsz.
2018. okt. 21. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! Annyival jobb az otthoni fetrengés, hogy utána ami biztos, hogy fáradtabb nem leszek tőle, sőt. Szívesen fociznék, csak még mellette ott van a kettő délutáni magánórám is. Ez a kettő üti egymást sajnos, én így látom. De még törni fogom ezen a fejemet!
2018. okt. 23. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!