Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a leghihetőbb BTS teória?

Melyik a leghihetőbb BTS teória?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a leghihetőbb ?

Ha tudtok akkor oldalakat is küldhettek ahol kiboncolgatják az MV-ket és rövid filmeket,akár angolul is.🙂



2018. okt. 20. 12:24
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzátennék,hogy nem régóta kezdtem el hallgatni a BTS-t és nagyon érdekelnek ezek a teóriák,ugyanis sok dolog van amit még nem értek.

A válaszokat előre is köszönöm !

2018. okt. 20. 12:27
 2/23 A kérdező kommentje:

Nem ez volt a kérdés,talán nem tudsz olvasni ?

Az ilyen válaszokra nem vagyok kíváncsi !

Nem állíthatod senkiről,hogy meleg-e vagy sem,amíg Ők azt nem mondják,hogy azok addig neked semmi jogod ilyeneket mondani róluk.

2018. okt. 20. 13:55
 3/23 anonim ***** válasza:
14%
Jujj, bocsika!
2018. okt. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Na jó,már kezednek ezek a válaszok az agyamra menni,miért nem bírják az emberek felfogni,hogy más kultúra,más szokások,ne hasonlítsátok Koreát az itteni vagy nyugati férfiakhoz !

Nevetségesek vagytok,de komolyan !

2018. okt. 20. 15:50
 5/23 anonim ***** válasza:
Az lehet, de nem homokosok!
2018. okt. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 2*Sü ***** válasza:
61%

> Melyik a leghihetőbb BTS teória?


Mi közül a leghihetőbb?


> Szerintetek melyik a leghihetőbb ?


Pl. az, hogy a BTS egy héttagú dél-koreai fiúegyüttes.


> ahol kiboncolgatják az MV-ket és rövid filmeket


Ez problémás. A BTS egy brand. Egy termék. Minden ember szerepet játszik valamilyen szinten. Pl. te is egészen más arcodat mutatod a legjobb barátod felé, mint amit kifelé megmutatsz magadból mondjuk a szüleid felé. Egy közszereplőre ez hatványozottan igaz, legyen szó zenészről, politikusról, tanárról, költőről, bárkiről. A K-pop lényege meg pont az marketing szempontból – ettől olyan sikeres –, hogy minden patikamérlegen van kimérve. Ha a felmérések azt mutatják, hogy 1%-al több lájkot okoz, ha X együttestag azt mondja, hogy szereti az almáspitét, akkor azt fogja „őszintén” nyilatkozni, hogy szereti. Pedig lehet, hogy valójában utálja.


Nem őket fogod megismerni, akármennyire is a mélyére ásol a témának, hanem azt a szerepet, amit eljátszanak. Egy filmből nem lehet egy színész jellemvonásait kitalálni, mert szerepet játszik. Annyi, hogy ők egy rögzült szerepet játszanak.


Egyébként maga az együttesért, és nem a zenéért rajongás is egy bizonyos korosztályt jellemez. Én pl. számtalan együttest szeretek, számtalan stílusban. De hogy személyesen egy adott együttes adott tagjának mi a magánélete, az miért kellene, hogy érdekeljen. Engem az érdekel, hogy X együttesnek miről szól az új daluk, jó zene ez, vagy sem, abban meg a legkisebb szerepe van annak, hogy Y együttestag meleg-e, van-e férje/felesége, drogozik-e, szereti-e az almáspitét vagy sem. Ahogy egy almáspiténél is a legkevésbé érdekel, hogy aki sütötte, az milyen zenét hallgat, nehéz gyerekkora volt-e vagy sem stb…


De ez az együttestagokért való rajongás az, ami miatt bizonyos korosztály elkezd boncolgatni klippeket, történéseket, utalásokat, apró jeleket. Ők meg megfelelő élettapasztalat hiányában a saját talmi, éretlen világképüket vetítik rá az együttestagokra, aminek se füle, se farka nem lesz. Oké, egy fiataltól nem is várja el az ember, hogy öregként viselkedjen, szóval hajrá. De azért nem árt az sem, ha esetleg egy idősebb szemszögéből is látja valaki a dolgot.


Szóval keresgélj nyugodtan, mondjuk írd be Google-be, hogy „A.R.M.Y”, vagy „BTS Fan Page”, meg hasonlókat, találatok millióit fogod kapni, aztán válogass. Sok értelme, jelentősége, érvénye nem lesz, de ha ezzel akarod elütni az idődet, hát végül is ezzel is el lehet.


> Nem állíthatod senkiről,hogy meleg-e vagy sem,amíg Ők azt nem mondják,hogy azok addig neked semmi jogod ilyeneket mondani róluk.


De, bárki állíthat ilyet. Mindenkinek joga van véleményt nyilvánítani, akár megalapozott a véleménye, akár nem, akár igaza van, akár hülyeségeket beszél. Maximum törvények szabnak ennek gátat, de a lehetősége akkor is megvan a vélemény kifejezésének, maximum megszeg vele az illető egy törvényt. De közszereplőket nem véletlenül nem védi annyira a törvény sem, a közszereplő mivoltukból adódóan jobban el kell viselniük a negatív, esetleg egy kicsit sértő véleményeket is.


> Na jó,már kezednek ezek a válaszok az agyamra menni,miért nem bírják az emberek felfogni,hogy más kultúra,más szokások,ne hasonlítsátok Koreát az itteni vagy nyugati férfiakhoz !


Én azért nem csodálkozom, hogy egy kultúridegen jelenség megítélése kultúridegen lesz. Ez ilyen.


Nem gondolnám, hogy ők melegek lennének. De valószínű, hogy a fenti válaszolók sem konkrétan arra gondolnak, hogy a saját nemükhöz vonzódnak. De egy európai értékrend alapján, európai szokások alapján valóban úgy néznek ki egy kicsit, és úgy is viselkednek kicsit, mint amilyen az európai kultúrában a melegekről kialakult sztereotip kép.


De ez sem teljesen véletlen ám, ez nagyon benne van a pakliban, nem csak a saját kultúrájukból fakadó különbség, hanem részben megcsapolható erőforrás, amire érdemes tudatosan és szándékoltan rájátszani. Mert a rajongók többsége fiatal lány, akik még abban a korban vannak, mikor kezd a másik nem iránti vonzalom kialakulni, de egy erős, markáns, férfias vonás még túl idegen, ijesztő, visszás lehet. (Nem véletlen, hogy bizonyos korban nagyon erős jelentőséggel bír a „legjobb barátnő” viszony. Ez afféle szerelmet megelőző viszony. Még messze nem szexuális tartalmú, de már igényt tart a párkapcsolat barátságnál több, szorosabb, illetve kizárólagos jellegére, valamiféle hűségre.) Erre ezek a srácok tökéletesen alkalmasak. Kellően fiúk, hogy egy lány rajongjon értük, de kellően nőiesek ahhoz, hogy még elfogadhatóak legyenek az adott rajongói réteg korosztályának.


Tehát az, hogy egy fiú/férfi, esetleg egy lány/nő – főleg ha idősebb – számára a BTS tagjai melegnek tűnnek, az nem véletlen, nem félreértés, hanem szándékolt, mert ettől lesz a BTS, mint termék fogyasztható annak a korosztálynak, amely korosztályt célközönségként megcéloztak. Hogy aztán valaki kimondja-e ezt, vagy kicsit megértőbben, udvariasabban, visszafogottabban nyilatkozik, az meg már habitus kérdése.

2018. okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó !

Ezzel szerintem már mindenki tisztában van,a BTS azt fogja csinálni ami a rajongóknak tetszik,nem hiába van az sem,hogy néha elég félreérthetően viselkednek,mert hát a fiatal lányok akik nagyban shippelnek ezért oda vannak,és ez nem csak rájuk,hanem más bandákra is igaz.

Persze,mindenkinek meglehet a véleménye,de akkor sem szép dolog valakiről 1000%-ig azt állítani homoszexuális,holott egyikük sem erősítette meg...

A lényegre térve,azt hiszem nem igazán értetted a kérdést,nem azt írtam,hogy a fiúkat akarom megismerni,nagyon jól tudom ezek az MV-k,rövid filmek nem a valóságot tükrözik,egyszerűen csak egy teóriára lettem volna kíváncsi a történettel kapcsoltban,de látom ezen az oldalon felesleges is bármit kérdezni,mert csak az értelmetlen,felesleges válaszok érkeznek...

Az egész oda siklott ki,hogy most melyik nemhez is vonzódnak,pedig abszolút meg sem említettem ilyesmit.

2018. okt. 20. 18:39
 8/23 2*Sü ***** válasza:
73%

> Ezzel szerintem már mindenki tisztában van,a BTS azt fogja csinálni ami a rajongóknak tetszik


A világ egyre inkább ilyen.


> Persze,mindenkinek meglehet a véleménye,de akkor sem szép dolog valakiről 1000%-ig azt állítani homoszexuális,holott egyikük sem erősítette meg...


Igen, ez a különbség a tény és a vélemény között. De egyébként ez még csak nem is vélemény, csak szimpla trollkodás, pontosan azt a célt szolgálja, hogy felkapd a vizet.


> de látom ezen az oldalon felesleges is bármit kérdezni,mert csak az értelmetlen,felesleges válaszok érkeznek


Pedig én adtam kiindulópontot, mégha eléggé triviális is: Google

De tényleg, azért ilyen jellegű oldalakból, fórumokból, ezekkel foglalkozó Youtube csatornákból, Facebook csoportokból Dunák és Tiszták tucatjait lehet rekeszteni. És néhány kulcsszó segítségével könnyen megtalálhatóak, nem kell hozzá az internet bugyraiban beleásnod magad. Legyek helyetted minimális szinten kreatív? Tessék:

[link]

Azt ne mond, hogy nincs releváns találat…


> Az egész oda siklott ki,hogy most melyik nemhez is vonzódnak,pedig abszolút meg sem említettem ilyesmit.


Sajnos, vagy nem sajnos, a témával – BTS – kapcsolatban felbukkanó kérdések száma, a kérdezők attitűdje sokakban olyan irritációt okoz, hogy már csak provokatív jelleggel ilyen válaszokat fogsz kapni. És bár még te viszonylag jól kezeled, de te is provokálódsz.


Értsd az ellenszenv okát. Jön egy kérdező, akinek a kérdését is nehéz kibogozni, de azért kiderül, hogy arra kíváncsi, hogy pl. Suga milyen csillagjegyben született. Jön a válaszoló, és megmondja, mi az a két kulcsszó, amit be kell írni a Google-ba, hogy megkapja az áhított információt. De nem azt kapja a kérdezőtől, hogy köszi, hanem azt, hogy dögöljön meg a teljes rokonságával együtt, mert ő nem azt kérdezte, hogy hogy kell megkeresni, hanem hogy mi a csillagjegye… És ilyen hozzáállással elég sokszor lehet találkozni BTS rajongóktól (is). Lehet, hogy nem szép, de szerinted egy válaszoló mit fog a negyedik ilyen BTS-el kapcsolatos kérdésre ezek után válaszolni? Valószínű, hogy nem lesz kedves és segítőkész. Lehet, hogy ez nem szép, de valahol megérthető.


Az, hogy úgy érzed, felesleges ezen az oldalon ilyen jellegű kérdéseket feltenni, azt a legtöbben nem sajnálatos kritikaként fogják fogadni, hanem ez volt az elérendő cél. (Nem az én célom, mielőtt félreértenéd, de sokaknak tényleg tele van a hócipője a BTS körüli hype-al, és néha nekem is próbára teszi a türelmemet és higgadtságomat, udvariasságomat a jelenség. De én emlékszem, hogy én is voltam fiatal, így gyanítom, hogy megértőbb vagyok az átlagnál.)

2018. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
#2 Szerintem az a legvalószínűbb hogy egy k*va nagy emberi fogyaték vagy akit tarkónlövéssel kell szelektálni az egészséges emberi fajból.
2018. okt. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
11%
2*Sü Most írnál egy kisesszét arról is hogy miért kell élned?
2018. okt. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!