Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aliexpressről érkezett csomag...

Aliexpressről érkezett csomag esetén mikor lehet tudni, hogy biztosan vámolnak?

Figyelt kérdés

kb 3 hete rendeltem aliról egy cipőt 52 USD értékben. Most érkezett meg a Magyar Postához. Egyből megjelent pirossal az a felirat,hogy "awaiting customs clearance" vagyis vámkezelésre vár.

A következő kérdéseim lennének:

-Ez a gyakorlatban azt jelenti,hogy már biztosan meg fogják vámolni? Sehogy sem elkerülhető?

- Még nem kaptam SMS-t,érdemes már ilyenkor elküldeni a szükséges papírokat,hogy ne álljon ott hetekig?

- mennyi időre számítsak,mikor érkezhet meg a csomagom ezek után? Mennyi időt vesz igénybe ez az egész?



2018. okt. 23. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Még bármi lehet.
2018. okt. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ebben mennyire vagy biztos? Tapasztalat?

Sajnos egy-ket oldalon azt olvastam,hogy ilyenkor mar biztosan vamolni fogják:/

2018. okt. 23. 09:18
 3/9 anonim ***** válasza:
És ha igen, akkor mi van?
2018. okt. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mert tobb ido mig megerkezik es tobb pénz, ha vamoljak

Ilyen egyszeru a keplet

2018. okt. 23. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Ha azonnal kell a cipő, akkor itthon vásárold, ennyire egyszerű a képlet. A vám pedig a végösszeg ~3%-a. Valószínűleg ez vág a földhöz...
2018. okt. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Figyelj segítséget kértem nem azt,hogy kötekedjél.Sajnálom,ha ilyen indok vezérelt téged ide,de azt még jobban sajnálom,hogy tudatlanul osztod az észt.

Kezdjük azzal,hogy olyan típusú cipőt,ami nekem megtetszett Magyarországon nem lehet kapni és még jó árban is van,ezért is rendeltem meg onnan.

Elárulom neked,hogy a vám az 2,5 %,de ehhez jön a 27%-os ÁFA meg a postakezelés költségei,amik már majdnem 7000 Ft-ot dobnak egy 15k s tételen.

Csupán ezért nem mindegy.Nem az életem múlik rajta viszont szeretném tudni mire számítsak.A másik meg mindenki szereti előbb megkapni a rendelt csomagot és nem a létszükséglet miatt,hanem mert tetszik,hisz azért válaszotta. Igenis az a két hét plusz meg számít.

Téged meg megint csak megkérlek,ha érdemben nem tudsz hozzátenni a kérdés megválaszolásához(ami eddig 2/2 nem sikerült) ne pazaroljuk egymás idejét.

Köszönöm szépen.

2018. okt. 23. 14:34
 7/9 anonim ***** válasza:

"Elárulom neked,hogy a vám az 2,5 %,de ehhez jön a 27%-os ÁFA meg a postakezelés költségei,amik már majdnem 7000 Ft-ot dobnak egy 15k s tételen."


Ez pontosan így van. És? Ha nem tetszik, ne vásárolj drága holmit az EU-n kívülről.

2018. okt. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jolvan koszi mester. Nem veszekszem veled,hiszen folosleges.

Most mar bolcsebb lettem a tanacsaidtol es megvilagosodtam.

Ezentul csak a Deichamannban vagy a Takkoban fogok cipot vasarolni eskuszom.

2018. okt. 23. 15:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Előfordulhat hogsz sms-t ,levelet. Viszont ha ennyire parázol NE rendelj,vagy csak eu országból
2018. okt. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!