Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Introvertáltként lehet belőlem...

Imjustcurious kérdése:

Introvertáltként lehet belőlem jó pszichológus?

Figyelt kérdés
Visszahúzóbb és kevésbé társaságkedvelő vagyok, szeretek elmerülni a gondolataiban. A barátaim szoktak úgy jellemezni, hogy érzékeny vagyok, mert ha rám kiabálnak vagy ilyesmi mindig bekönnyezek. Anyukám szerint így meg sem kéne ezt a pályát próbálnom.
2018. okt. 23. 08:47
 1/5 anonim válasza:
A képzés alatt el fog dőlni, ezt fejleszteni is lehet. Nyári munkára menj el egy call centerbe dolgozni, vagy egy olyan helyre ahol emberekkel kell foglalkozni és nem maradhatsz csendben!
2018. okt. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Heló, ugyanez a helyzet velem is :)

Képzés alatt kiderul.

2018. okt. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TR75 ***** válasza:
100%

Az introvertáltak inkább szeretik megfigyelni a környezetüket, az embereket, mint részt venni a történésekben, tehát ebből a szempontból igen, lehetnél jó pszichológus, mert sok apró jelet vehetnél észre a hozzád járó emberek viselkedésében, pláne, ha lelkiismeretes ember is vagy.

Másrészt viszont azt írod, hogy "érzékeny" vagy, ami nem kedvez ennek a pályának, mivel biztosan sok kudarcod is lenne, ráadásul tudnod kell a munkahelyeden hagyni azokat a problémákat, amikkel naponta találkozol. Nagy a kiégés veszélye az orvosi és pszichológiai pályán is.

Esetleg jó kompromisszum lehet, ha például munkaalkalmassági vagy életvezetési irányba mész el, és nem konkrétan a pszichoterápiát választod.

Kérdezz meg konkrétan egy pszichológust, vagy talán még inkább egy olyan pszichológust, aki pályaorientációval foglalkozik.

Szerintem.

2018. okt. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb pszichológus introvertált.
2018. okt. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én rájöttem, hogy nincs olyan, hogy introvertált, ez belemagyarázás. Mindenki extrovertált, vagyis bizonyos események hatására válik introvertálttá.


Az hogy érzékeny vagy, előny lehet, hiszen jobban bele tudod érezni magad mások helyzetébe. Én szívesen járnék hozzád elbeszélgetésre, hiszen szívesebben mondom el a problémámat olyannak, aki átérzi, mint akit csak a pénz hajt. Sose add fel az álmaidat, még akkor sem, ha lópikulát sem ér az életed!

2018. dec. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!