Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vannak azok az emberkék,...

Vannak azok az emberkék, pesten nyugatinál és egyéb frekventált helyeken akik kérnek pénzt beteg gyerekeknek stb, és mutogatják a kis mit tudom én milyen papirjukat, na most ő tényleg ilyen célért gyűjtenek vagy kamu az egész?

Figyelt kérdés
Elég gyanus nekem hogy tuti nem arra megy.. de ki tudja meg kérdezem a ti véleményetek is.

2018. okt. 24. 17:21
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Nagyrészt kamu, vagy legalábbis ha tényleg van is betegség, akkor sem arra gogja fordítani. Még főiskolás koromban volt olyan, hogy az állomáson minden héten odajött egy hölgy, hogy itt ragadt Budapesten az istenhátamögöttről (passz, valami messzi hely volt), és adjak neki x forintot. A 3-4. alkalommal rákérdeztem, hogy "nade minden héten?" utána többet nem jött oda hozzám, de még láttam másoktól kéregetni.

Kár, hogy az ilyen "beteg gyerek" helyzetekben is leginkább a gyerek szívja meg, még akkor is, ha segítene az ember.

2018. okt. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Durva amúgy medig elmennek, és tényleg az szivja meg akinek tényleg szüksége van rá, de nem adsz neki mert ki tudja hogy tényleg arra kell e csúcs mik mennek...
2018. okt. 24. 19:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha segitenél beteg gyerekeken, akkor azt ne az utcán kérgetőknél tedd meg. Rengeteg olyan alapítvány van, ami konkrét személyeknek gyűjt, jobba, ha így segítesz
2018. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Koplárovics Béci ***** válasza:

" Rengeteg olyan alapítvány van, ami konkrét személyeknek gyűjt, jobba, ha így segítesz"


Az a gond az alapítványokkal, hogy elég kis százalék jut a megfelelő célra. Az alapítványok cerkája vastagon fog, amikor gyűjtögetni kell. Ha a harmadát megkapja a valóban beteg gyerek, akkor már örülni kell. Szerintem a legbiztosabb dolog az, amikor olyannak segítesz, akit személyesen ismersz, és közvetlen neki adod a támogatást.

2018. okt. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!