Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyetemista vagyok és gyakran...

Egyetemista vagyok és gyakran érzem magam kiüresedettnek, illetve elégedetlennek, mit tegyek, hogy ez jobb legyen?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy elég nehéz egyetemen vagyok (orvosi) és úgy érzem, hogy gyakran "kisiklok". Vannak napok, amikor már semmihez nincs kedvem, pedig érdekel, csak a sok felesleges magolás, ami nem áll közel a szakmához, kikészít. Mások gyakran jobb dogákat írnak, mint én pedig négyes tanuló vagyok, mégis elégedetlenséggel tölt el, hogy nem tudom a maximumot nyújtani és ez demotivál is..Próbálom felrántani magam, sportolok, odafigyelek, hogy legyen valamennyi szociális interakció is a külvilággal, de mégis gyakran érzem rosszul magam. Nem volt már esetleg valaki hasonló helyzetben, nem feltétlen egyetem kapcsán?
2018. okt. 24. 20:52
 1/1 anonim válasza:
100%

Hát sajnos az egyetem már csak ilyen: kiöli a lelket....


Igen, sokan vannak/voltak hozzád hasonló helyzetben és négyféle dolog történt velük:


1. Otthagyták, jobban lettek - kerestek mást, ami kevésbé lélekölő a számukra.

2. Nem hagyták ott, hanem sikeres de lelkileg kiégett később drog-alkohol, egyéb problémákkal küzdő orvosok lettek.

3. Nem hagyták ott, hanem sikeres és emberileg is lelkiismeretes, jó orvosok lettek. (Ők a kevés kivétel.)

4. Nem hagyták ott, hanem belehaltak. (Öngyilkosság vagy pszichiátria.)


Ha nagyon rosszul érzed magad az nem a legjobb jel, de hogy mi lesz veled, az csak tőled függ, mert mindenki mást bír el és van, aki csak elolvassa az anyagot és már tudja, meg van, aki vért izzad.


Szerintem próbálj meg annyit pihenni, kikapcsolódni, töltődni, amennyit csak bírsz és a lehető legjobban beosztani/kihasználni az idődet, valamint nagyon sok vitamint szedni, mert hosszú távon a "gyakran érzem rosszul magam" nem vezet jóra, így érthető az aggodalmad.

2018. okt. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!