Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Reklám célból, ha nagy táblát...

Reklám célból, ha nagy táblát vagy plakátot szeretnék készíteni?

Figyelt kérdés
Milyen formátumban érdemes elküldenem az anyagot? jpg, png, egyéb?

2018. okt. 25. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Mármint nekem? Tiff. De nem emlékszem, hogy szerződtem volna veled. Talán összekeversz valakivel? Pontosan kivel szerződtél? Tőle kérdezd meg, ne tőlem.
2018. okt. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Készíteni, vagy készíttetni? :-D Ok. gyere csináld.

Szoktam imádni mikor bejöttek hozzám, hogy "Jó napot, bélyegzőt szeretnék készíteni."

"Rendben , tessék befáradni, megmutatom hogy kell csinálni." Na jó ennyit a kötekedésről.

Ha már addig eljutottál, hogy van egy cég akinek küldenéd az anyagot, miért nem kérdezed meg tőlük? De ha még nincs, akkor is tőlük kérdezd meg. Minden reklámkivitelezőnek más a heppje. Nekem küldheted corelben is.

2018. okt. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Normálisan kérdezni sem tudsz.

Kismillió plakátformátum van. Sok laikus az A/5-ös szórólapot is plakátként aposztrofálja.

Ha nem is ismered a pontos méreteket, legalább valami durva megközelítést adhatnál, milyenre gondolsz.

Egyébként ez egy szakma, nem hinném, hogy mondjuk egy ilyen válasszal sokra mennél:

pdf formátum, nyomdai minőség, Coated Fogra39, UCR black 75% Total ink 340%

2018. okt. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia

Ha plakátot akarsz, azt nyomdai PDF-ben kell elküldened, 300dpi felbontásban.

Ha táblát akarsz, akkor egy ilyen céget keress (matrica, tábla készítéssel foglalkozót), akik matricára nyomtatják és azt kasírozzák rá egy plexi lemezre. Itt már a mérettől függően elég a 100-150dpi felbontás is, és legtöbb helyen tökéletesen megfelel egy RGB-s JPG kép is (persze a CMYK TIFF a sztenderd), abban az esetben, ha raszteres a tartalom, vagy (képpé exportáláskor) azzá teszed. Vektoros tartalom esetén, egyértelműen PDF-ben.

Ha arra vagy kíváncsi, hogy az előttem szólók miről írnak, arról, hogy inkább bízz meg egy szakembert, mert ez nem készíthető el word-ben és powerpoint-ban :)

2018. okt. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:

Te azt kérdezed, hogy milyen formátumban érdemes a plakátot elküldeni.

Én meg arra lennék kíváncsi, hogy kinek, hová, milyen határidővel, és milyen témában? Na és főleg mennyiért???

Mert azért ezeket sem árt néha tudni. ;)

2018. okt. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!