Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a megoldás a problémámra?

Mi a megoldás a problémámra?

Figyelt kérdés
Szeretném elerni hogy laza típus legyek, de sajnos kezdettől fogva szorongással küzdök, ideges vagyok. Rz nyilván nem mindig van, hanem nálam ez legjobban a teljesitmenynel mutatkozik meg tehát az iskolában. 11.es vagyok 17éves fiú. Utalok bemenni, úgy érzem hogy kinyir ez a stressz ami ott van a suliba. Tavaly magantanulo voltam ezmiatt olyan szinten szorongtam. Gondoltam az etsi érettségire, vagy arra hogy megint magantanulo leszek, de nem tudok dönteni mert nem szeretném elcseszni emiatt az életemet. Nyilván nem azert szeretném elkerulni a rendrd naprol napra suliba bejárást mert lusta vagyok tanulni vagy ilyesmi, hanem azért mert érzem hogy ez a stressz nagyon árt nekem. Es lehetséges hogy estin nyugodtabb körülmények között leerettsegizni többet er mint egy elitiskolai erettsegit kapni ugy h idegroncs leszek a végére. Egyébként minden választ, tanácsot megkoszonnek, módszereket h nektek mik váltak be a feszültség ellen. Ui: testi szinten is jelentkezik a stressz : a nyakam es a tarkom mindig feszes es csomós

2018. okt. 28. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Elmehetnél edzeni, hogy levezesd a stressz.Menj el masszázsra. Beszélhetnél egy pszichológussal ha ez ilyen szinten megvisel a hétköznapokban, mert ez nem normális.Iskolai stressz mindenkinél van, de ezért ne menj át estire. Ott is kell majd tanulnod, ami ugyanúgy stresszessé fog tenni. Tehát nem lenne sok értelme, főleg hogy amikor magántanuló voltál akkor sem szűnt meg a problémád. A legjobb lenne ha ezt megbeszélnéd valakivel (pszichológus, esetleg barát, ha van olyan érett hogy tudna ezen segíteni, és megfelelő korrektséggel a témához állni és nem lekicsinyleni a problémád)
2018. okt. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt ugyan nem tudom, hogy 17 évesen ez lehetséges, de én 18 évesen levelezőn jártam munka mellett, dolgozók gimnáziumába. Ha van még ilyen lehetőség, ez ugyanolyan, mint az esti. Egy héten kétszer kellett bejárni, negyed évente voltak vizsgák.

Sokkal sztressz mentesebb volt, mint a szakiskola, ahol végül is nem kaptam érettségit, de így utólag megszereztem, sőt, mivel volt egy közepes képesítésem, mindjárt másodikba mehettem különbözetivel.

Ha ennyire sztresszelsz, próbáld meg.

2018. okt. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!