Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postán maradó levél?

Postán maradó levél?

Figyelt kérdés
2 kg alatti ruhaneműt szeretnék feladni postán maradó levélként. A címzéssel, méretekkel tisztában vagyok. A csomagolásról és feladásról szeretnék kérdezni. Miben érdemes csomagolni? Illetve ugyanúgy kell feladni, mint egy sima levelet? 1. Kitöltöm a könyvelt küldemény feladóvevényt. 2. Feladom, ahogy egy sima levelet, ott ahol a csekkeket is fizetem. Köszönöm a válaszokat!

2018. okt. 30. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Véleményem szerint a 2 kg ruhanemű csomagnak számít.

Csomagolása: doboz

Feladása: címzett neve, posta címe.

Feltételezem, rá kell írni, hogy postán maradó.

Mivel 2kg ennek 1550 ft a feladása - ott kell feladni, ahol a csomagokat beveszik.

Mivel a postán marad, erről a címzett nem kap értesítést, hiszen a nevén kívül címként csak a posta van feltüntetve, tehát aki megy a csomagért (átvevő), neked kell valamilyen módon értesíteni, hogy a csomagot feladtad. Kb. 2 nap, és lehet érte menni. Az átvevő személyit vigyen.

Az adatok alapján a posta tölt ki számítógépesen mindent - neked csak a súly után kell fizetned, mint írtam, ha 2 kiló, akkor 1550 ft. ((Egyébként MINDEN csomag 2 kg-ig 1550 Ft, akkor is ha a feladni kívánt csomag 1 kg, vagy másfél.))

(Legalább is a fővárosban így működik - lehet vidéken még kell feladó vevény, ezt nem tudom.)

2018. okt. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ahogy a kérdésben is említettem, 2 kg alatti, egy darab ruhaneműről van szó. Azért írtam 2 kg-ot, mert úgy tudom, hogy addig lehet nem szabványlevéknek minősülő levelet postán maradónak feladni. Így nagyobbak a megengedett méretek. A címzéssel tisztában vagyok, csak magát a levélfeladást szerettem volna kérdezni.
2018. okt. 31. 07:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Első korrektül leírta.


Max annyi a hiba, hogy 2 kilóig nem csomag, hanem LEVÉL. Bent van a díjszabásban is...

2018. nov. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ennek van egy alternatívája ami 600Ft 5kgig , de regisztrálni kell a vaterára feltenni a terméket és a vevő leüti . Előre utalja a vételárat plusz a postán maradó csomag árát , a jutalék pár száz Ft ami bekalkulálható a vételárba .
2018. nov. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!