Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amazonról rendeltem, le is...

Amazonról rendeltem, le is vonták a pénzt, további költségre számíthatok e?

Figyelt kérdés
Igazából a grand total is fel van tüntetve, de az estimated tax to be collected még nullás. A total before tax ugyanannyi, mint a grand total. Ennyi lenne a max összeg is, vagy még tudják egy második tranzakcióval terhelni a kártyám? Japánból rendeltem.

2018. okt. 31. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
7000 forinti vásárlás felett +27% áfával számolhatsz a "total" összege után, ha vámkezelési eljárás indul. 45 ezer forint felett még +2,5% vám. A vámkezelés pedig 3500 forint eljárási díjba fáj.
2018. okt. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
wow, úgy is, hogy már levonták?
2018. okt. 31. 12:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, ezeket mind a teljesen fizetett ár után kell megfizetned, ha fennakad a vámon. A vámeljárás végén majd a postának fizeted ki, mivel a postát bízod meg a vámeljárás lefolytatásával.


Ha expressz szállítással valamilyen futárcéget bízol meg, akkor pedig őket bízod meg a vámeljárással is, és majd nekik fizeted ki átvételkor. Ez viszont drágább, én a DHL-nek valami 5 ezer forintot fizettem, ami a postánál 3500.

2018. okt. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szupi, akkor azért ne húszezres tételre számítsak ugye? :) 5-6 azért belefér. Köszönöm a választ!
2018. okt. 31. 15:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez csak attól függ, hogy mennyit fizettél, és akkor az első válasz szerinti illetékeket összeadod.
2018. okt. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!