Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha tanuláshoz speedet használ...

Ha tanuláshoz speedet használ valaki, mennyire hasznos?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy oké, pörög az agy tőle, sokáig éber tud maradni az ember. Amit akkor tanult meg az hosszú távon is megmarad? Ugyanúgy emlékezni fog rá később mintha józanul tanult volna?

Olyanok válaszát várom legfőképp aki már próbálta.



2018. nov. 5. 22:00
 1/10 anonim válasza:
45%
Ezt úgy tervezted, hogy otthon bespurizol, utána meg szép csendben leülsz a fenekedre tanulgatni? Lényegtelen, hogy megmaradna-e amit tanultál. Odáig nem jutnál el, hogy csendben ücsörögj és koncentrálj.
2018. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tervezem. Inkább alá akarom támasztani a gondolatmentemet hogy ez a két tevékenység nem fér össze (szerintem)
2018. nov. 5. 22:14
 3/10 anonim válasza:
55%
Helyes. Én meg erre szerettelek volna rávezetni. Akkor egyetértünk. :) Teljesen képtelen ötlet.
2018. nov. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj a speedel meg úgy általánosan az ilyen pörgető porokkal hogy ébren tartanak ugyan, de szétszórtá is tesznek. Vagyis nem tudsz eléggé koncentrálni a tanuláshoz, és így nem nyersz vele semmit. Aztán meg mikor elmúlik a hatás sokkal fáradtabb is leszel egy csomó ideig, mert kimerítetted a belső energiatartalékokat. Talán kis mennyiségben lehetne használni, de erről nem tudok véleményt mondani, mert soha nem tudtam vele tartani a mértéket.
2018. nov. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Nekem beválik. Ha nem bulizni meg dugni akarsz vele, hanem ráállítod az agyad meg az érdeklődésed a tárgyra akkor szinte beszippant és órákon keresztül csak arra tudsz koncentrálni. Humán tárgyaknál nem tudom ez beválik-e, matek szakon vagyok.
2018. nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

//5.válaszoló//

Később is emlékszel rá(pl. 1 hónap múlva), amit abban az állapotban sikeresen elsajátítottál?

2018. nov. 20. 01:39
 7/10 anonim válasza:
100%

Nem tudom mennyire releváns még a kérdés:

Szóval, én speedet nem használtam, viszont hasonlót volt alkalmam egyszer kipróbálni. Alapvetően sokkal jobban segít a problémamegoldásban, és sokkal "analitikusabbnak" érzed a gondolkodásod, és azonnal meg is akarod érteni, amit csinálsz. Így ilyen szempontból a reál tárgyaknál előnyösebb, ahol meg is kell érteni az ok-okozatot, és ez persze meg is marad későbbre, tehát amire rájöttél vagy megtanultál a szer hatása alatt, ugyan úgy megmarad az emlékezetedbe.

A seggelősebb tárgyaknál már egy kicsit problémásabb. Egyrészt a pörgő állapotban folyamatosan gondolkodnál az ok-okozaton, ami bizonyos tárgyaknál még lehet működik ( Pl törinél felfogod mi lehetett x,y mozgatórugója), de ahol nem találsz logikai összefüggést, hanem csak száraz anyagot, ami azért van úgy, mert így fogadták el, ott elég hamar elveszted a figyelmet, és inkább keresnél valami " nagyobb kihívást".

Persze, ez nem jelenti, hogy egyszer tanulsz ilyen cucc hatása alatt, és bármikor előhívod. A gyakorlást, nem tudod ezzel kiváltani, amivel rögzül az új anyag a fejedben, legfeljebb csak "felgyorsíthatod" a folyamatot :P


Megjegyzem, amit próbáltam azt orvosok fejlesztették ki figyelemhiányos gyerekeknek, úgyhogy lehet emiatt nőtt meg a szellemi teljesítmény is, és lehet emiatt nem akartam folyamatosan csinálni valamit

2018. nov. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 haleyless válasza:
Nekem segit, a gondolataim osszeszedettebbek, sokaig kepes vagyok koncentralni, az unalmas dolgokat is precizen kitartoan csinalni (pl beadando) de nekem van ra esely hogy amugy adhd-m van. Nem feltetlenul jo ilyet irni, de nekem borzasztoan bevalt es nem sok hatulutot tudnek mondani hozza. De persze ajanlani nem tudom, lattam mar olyat aki csunyan beleesett.
2019. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Kisebb adagban nagyon hatásos.

Akkor még nem leszel annyira beállva, hogy mozognod kelljen és mindenre ide-oda figyelj.


Elég előtte, mert közbenn nem leszel éhes és amiatt nem fog az agyad tápanyagot kapni.

Aztán egy kis csík és 10-15 perc múlva sokkal jobban fogsz tudni figyelni/ koncentrálni!

2019. nov. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

9# jól írja, ADHD kezelésére ajánlott adagokat kell nyomni ha okosabb akarsz lenni.


Azt még hozzátenném, hogy inkább szájon át használd tanuláshoz. Lassabban megy fel a dopamin, stabilabb és jobb a figyelem a legtöbb embernek.


Magnézium megszünteti az izomrángást és kevesebb sp kell.


A legfontosabb: sok víz, alvás 7 órát legalább ha rendszeresen nyomod. Szájon át bevéve könnyebb aludni is. És ne legyen 12 óránál több idő evés nélkül.

2019. dec. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!