Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudom eladni a közös...

Cs.Lajos kérdése:

Hogyan tudom eladni a közös tulajdonban lévő ingatlant ha az egyik fél nem egyezik bele?

Figyelt kérdés
A történet röviden: Örököltem édesapám után egy lakás 50% -át. Van még rajtam kívűl 2 tulajdonos akik 2012 ben örökölték meg az ingatlan 25 - 25% arányban. Én most 1 hónapja. Viszont a lakáson jelzálog hitel van. Ami el is van maradva. Ennek a fele terhel engem a másik fele őket. A hitel 2009- ben lett felvéve. Ez alatt ők nem fiezették ki a saját részüket sem. És egyéb tartozást is halmoztak fel amit szintén ráterheltek. Telecom, és diákhitel . Én el szeretném adni. Ők az én részemet nem tudják, vagy nem akarják megvenni. Én sem tudom az ő részüket megvásárolni. Így maradna az eladás. Vevő is lenne a lakásra. Igaz nem sok maradna fejenként de maradna és nem lenne tartozás sem. Az egyik külföldön van a másik meg itthon. Sehogy nem tudtam megegyezni velük. Jelenleg az örökölt lakásban lakom. Hogy fizessem amit csak lehet. ( de albérlet melett nem menne) mielőtt beköltöztem megkérdeztem azt a személyt aki ithon van hogy be szeretne e költözni. Leírta 2 szer is hogy nem. A másik fél meg nem foglalkozik vele. Így a villanyt vissza kapcsoltattam mert már az sem volt. Jelenleg fizetek mindent egyedül. Mit tudok tenni? A hitel miatt már behajtásra kerül a lakás. Mert 2017 ig úgy ahogy apám tudta fizette. Meg a testvére 2012 ig amikor sajnos elhunyt. Utána apám lerobbant és mondjuk fizetgedte. Még a bankkal, vagy végrehajtóval nem egyezkedtem mert még teljessen nem zárult le a hagyatéki. És addig annyit mondtak hogy fel van függesztve a hitel.

2018. nov. 11. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Jogi szempontból érdekel?
2018. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen jogi szempontból érdekel.
2018. nov. 12. 09:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Amint látod, kitörölték az írásom, de nem rakták át a kérdésed a megfelelő kategóriába.

Tehát magasról fütyülnek rám is és rád is.

Akkor pedig így jártál.

2018. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Írásban, ajánlott levélben, kínáld fel nekik megvételre. Bizonyára nem egyeznek bele. Ezek után add bíróságra az ügyet
2018. nov. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Felajánlanám de egyik sem hajlandó megmondani hogy hol lakik. Azt sikerült kideríteni hogy az egyik angliában él. De hogy azon belül hol azt nem tudom. Csak facebookon tudtam beszélni velük. De már nem is válaszolnak.
2018. nov. 14. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!