Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most voltam személyit csinálta...

Most voltam személyit csináltatni, aláírással kapcsolatba lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


22f


Most csináltattam szeméyit és csak szignót irtam alá. Az eddigi kártyáimon kiirtam a nevemet, a mostani csak kriksz kraksz.


Nem baj? Pl a bankkártyámon is még a teljes nevem szerepel, ahogy még 16évesen írtam alá. Kell ezt jeleznem valahol?



2018. nov. 14. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem szóltak volna, ha valami nem jó. Azért van ott az ügyintéző, hogy jól legyen a kérelem beadva. Ha neki nem volt kifogása ellene, és szabályszerűnek ítélte meg, akkor nincs miért aggódnod.

Amúgy sehol nem kellesz azt az aláírást használnod mintának, így nem is annyira lényeges.


Ha bárhol is kérnének aláírás-mintát, ott sem a személyin alapul, hanem egy külön íven szerkesztett és ellenjegyzett vagy hitelesített aláírás-mintán, és annak megfelelően kell majd aláírnod más okiratokat (pl. bankok kérik az ügyvezetőtől).

2018. nov. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi


Csak ugye kb.1-2 éve irok így alá, a jogsin es a bankkártyán is a teljesen kiirt nevem található.

2018. nov. 14. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Innentől kezdve majd így kell aláírnod. És ha a jogsit, meg a bankkártyádat cserélik, akkor azokon is így írj majd alá. Az aláírásodat a személyiden lévő aláírással vetik össze. Még a bankba is elmennék, hogy megváltozott az aláírásom, és szeretnék új aláírásmintát adni... banki készpénz-felvételnél okozhat gondot.
2018. nov. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. nov. 14. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!