Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kaphatok jogsi nélküli...

Roland1337 kérdése:

Mit kaphatok jogsi nélküli ittas vezetésért?

Figyelt kérdés
Lezúztam tegnap egy kerítést a faluban, és sikeresen beraktam anyám kocsiját fejjel lefelé egy szakadékba, fa fogott meg hogy ne guruljak tovább lefelé.
2018. nov. 18. 11:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

A legrosszabb ami történhet hogy álmodban leesel az ágyadról és beütöd a fejed.

Leckét megírtad már hétfőre?

2018. nov. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Amikor tutira kiürült már a szervezetedből az alkohol, akkor ahhoz, akinek lezúztad a kerítését menj el, és tegyél neki írásban ígértet, hogy általa megatározott időn belül megtéríted a kárát.


Az ittas vezetés bűncselekmény utólag nem bizonyítható, ha már nincs a szervezetedben alkohol.

2018. nov. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egyből kihívták a rendőröket, mert ahova becsapódtam a szakadék alján házak vannak... El is vittek de semmi konkrétat nem mondtak... Annyit mondtak jogsit felejtsem el egy darabig, a többi a bíróságon kiderül... 0,4-et fujtam...
2018. nov. 18. 12:42
 4/15 anonim ***** válasza:
Jaja, és utána elfelejtettek vért venni, mert ma már a helyszíni szonda elég, ugye?
2018. nov. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Vettek vért is, pisit is...
2018. nov. 18. 13:07
 6/15 A kérdező kommentje:
Elsőnek meg csak annyit, hogy válaszokat vártam, nem gyökérkedést..
2018. nov. 18. 13:08
 7/15 anonim ***** válasza:

A 0,4 légalkohol, az 0,8 véralkohol, enyhe ittasság, 0,5 véralkohol feletti, ezért ittas vezetés vétség (bűncselekmény). Büntetőeljárás indul ellened, kapsz kirendelt ügyvédet. Azt javaslom, hogy írásos vallomást tegyél csak. Ez alapján az ügyészség vádat emel. Új büntetőeljárási törvény szerint nálunk is van már vádalkú. Ügyész felnőttnél 50-100 nap tételű pénzbüntetésbe fog belemenni (napját 1000-5000 Ft-ban meghatározva anyagi helyzetedtől függően), fiatalkorúnál 312 óra közérdekű munka a valószínű (akkor is ha szívesen fizetnél, ez a max. közérdekű munka, amit ki lehet szabni).


Ha ügyésszel nincs egyezség, akkor tárgyaláson egy kicsit kisebb büntetés szokott lenni, de ezért nem éri meg vádlottak padjára ülni...

2018. nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az előzőt kiegészítem azzal, hogy akkorra érvényes amit írtam, ha még nem volt jogsid, nem pedig, ha már bevonták (szabálysértés vagy bűncselekmény miatt).
2018. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha ügyésszel megállapodás van, akkor meg arról jön a bírói végzés postai levélben, tehát bíróságra nem is kell menned.
2018. nov. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
7/9.. Leirnád ezt légyszíves egy kicsit pontosabban? Nem nagyon értem :( Nem nagyon vagyok otthon, az ilyen terepen... Jogosítványom nem volt még..:/
2018. nov. 19. 06:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!