Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki szokott eBay-ről rendelni?

Valaki szokott eBay-ről rendelni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy végül arra jutottam, hogy (karácsonyi ajándéknak) eBayről rendeljek egy plüssöt.

Az olyanokban, mint wish/ali bízom, hisz mindkettőről csak pozitív tapasztalatom van; minden megjött.

Szóval a kérdésem annyi lenne; Aki rendelt, időben/késve jött? Egyáltalán megjött? Hozzá lehet hasonlítani egy olyanhoz, mint pl a wish/ali?

A válaszokat előre is köszönöm :)



2018. nov. 19. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

A Wish az ilyen oldalak legalja. Megkapod amit rendeltél, meg olcsó is, de túl sok az átverés az oldalon (hamis árak, megtévesztő találatokat, egészen más ár a rendelés végén mint amire számítottál).


A karácsonyi ajándékkal nagyon meg vagy késve, bárhonnan rendelsz normál postai kézbesítéssel. Ebben az időszakban a már a 2-3 hónapos kézbesítési idő a jellemző, nem a világátlag 2-4 hét, ami Magyarországon a posta és vám miatt eleve hosszabb átfutású.

Ha valamilyen expressz szállítási módot választasz és futárral hozod akkor még időben vagy, csak ez általában automatikus vámeljárással jár amit a futárcég rendez 4-5 ezer forintos plusz eljárási díjért. Tehát van egyszer az alapár a terméken, majd a pluszdíj a futárral való gyorspostázás miatt, majd jön a 27% áfa ha 7 ezer forinton felüli a termék, és még 5 ezer eljárási költség. Így egy 10 ezer forintos plüssből rögtön 17-18 ezer forint lesz a teljes ráköltött pénz - természetesen ez minden oldalon fennáll, nem Ebay-függő.

2018. nov. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Eddig minden rendelt holmim megjött. De karácsonyra, hogy ideérjen nagyon sok szerencse kell.
2018. nov. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sokat rendeltem már ebay-ről.

Nem minden termék jött meg(kb 5-10% nem jött meg), viszont amik nem jöttek meg azoknak mindnek visszakaptam az árát.


Amúgy az eddigit tapasztalataim szerint leginkább hazánkban akadnak el a csomagok, leginkább a reptéri nagy depóban. Addig szinte tökéletes a tracking number szerint(ott még kap egy utolsó becsekkolást), és ott hirtelen eltűnnek, amit az eladók is furcsállni szoktak, hogy mi történik ott.


A szállítási idő az viszont mint az alinál lehet kicsit húzós.

Szóval egyetértek az előttem lévő hozzászólóval, hogy karácsonyra csak akkor érkezik meg, ha európai depóban van már, egyébként én kizártnak tartanám, vagy tényleg hatalmas nagy szerencse.

2018. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10 éve rendelek ebayről. NEM oldal függő,hogy megkapod e vagy yem, hnem Magyar Posta függő javaészt
2018. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Wisht azért ne hasonlitsuk se alihoz,se ebahoz. Messze nem egy és ugyan az
2018. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!