Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az "Az egy dolog....

Mit jelent az "Az egy dolog. " szófordulat?

Figyelt kérdés
Mármint értem én, és tudom, hogyan kell használni, viszont nem tudom, hogy pontosan mit jelent, és egyáltalán miért kell használni. Kicsit hülyének tartom ezt a szófordulatot, ami bűzlik attól, hogy valami ellen nem akarunk érvelni, így azt beállítjuk, mint kevésbé releváns érv, ezzel emelve a magunk helyzetén egy vitában.

2018. nov. 22. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy 'az nem annyira lényeges' ; vagy 'irreleváns a tárgyalt témakörben, a problémával kapcsolatban nem oszt, nem szoroz'. Nemtom amúgy lehet nekem pl egy konkrét példa kéne. Lehet, hogy az is benne lehet, hogy 'ne keressél kifogásokat', szal most így hirtelen nemtom. (Én speckó).
2018. nov. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*szal hogy 'az adott dolog pl mellékes', v nem olyan nagy értékű, vagy nem volt annyira nagyot nyomjon a lattban. (nemtom)
2018. nov. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, mint ahogy sok más esetben, itt is rövidülésről van szó. (Az egy lényegtelen dolog < Az egy dolog)
2018. nov. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy túlgondolod a dolgot, de még olyan tartalmat is vélsz felfedezni benne, ami nincs benne.

(Én meg azt nem értem, mit kell túlgondolni. Ez is gyakori.)

Beszélgetés nem vita, nem kell érvelgetni folyton.

Tényleg csak annyit jelent, amit közvetlenül előttem írtak.

2018. nov. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Írok egy példát arra, miért nem bűzlik.

Az egy dolog, hogy Peti felmászott a 30 emeletes toronyházra, de minden biztosítás nélkül.

Itt mit kellene érvelni? Semmi vita nincs itt.

Kiemelem a teljesítményét, hogy nem csak ügyes, hanem vakmerő is.

2018. nov. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jóvan csak kérdeztem. Köszönöm a válaszokat. :)
2018. nov. 23. 13:12
 7/7 treffhetes ***** válasza:
Szerintem ez egy lerövidített változat. A fent említett példánál maradva: az hogy valaki felmászik egy 30 emeletes toronyházra, ugyan nem szokványos, de nem is teljesíthetetlen feladat, viszont ugyanez biztosítás nélkül már egy egészen más dolog - az egyik "csak" egy komoly fizikai próbatétel, a másik viszont életveszélyes is, nagyon nem mindegy hogy valaki melyikre vállalkozik. Vagyis X (amit mondasz), az egy dolog, de Y az meg egy másik. Szóval arra utal, arra akarja felhívni a figyelmet, hogy amit mondasz, az a történetben fontos szerepet játszó tényezőknek csak egy része, van még más is, amit érdemes figyelembe venni.
2018. dec. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!