Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minek vannak bekamerázva a...

Minek vannak bekamerázva a vonatok ha nem lehet lekérni a felvételt? Egyáltalán van ott kamera, vagy csak elrettentésnek rakják ki?

Figyelt kérdés

Egy hónapja késő este eltűnt a személyim és a mobilom egy ilyen fapados járaton. Sajnos én voltam a hülye, hogy elaludtam, tudom erre nincs mentség, meg persze miután a csatlakozást elértem esett le, hogy valami nincs rendben a táskámmal, szóval vigyázhattam volna jobban is az értékeimre. De világosan emlékszem, hogy volt kamera jel a vonaton, mert megnéztem, hogy wifi is van-e és volt piktogram kirakva, igaz csak a leszálló résznél.

Miután megtörtént a baj másnap hívtam őket, hogy mit lehet tenni és meg is említettem, de azt mondták, hogy felvétellel nem rendelkeznek. Nem forszíroztam sokáig ezt mert az is lehet, hogy csak valahogy elhagytam, nagyon szerencsétlenül és inkább a vonatot proóbáltam volna megtalálni, de sajnos nem sikerült rajta semmit se találniuk. Persze most már hiába, mert nem lesz meg, de legalább tudhatnám, hogy számíthatok erre vagy ott azonnal kell intézkednem, ha meg akarom találni?



2018. nov. 23. 10:11
 1/6 belapus ***** válasza:
100%
Ha van is felvétel - nem tudom -, azt csak az illetékes hatóságnak - esetedben a rendőrségnek - adhatják ki, magánszemélynek nem.
2018. nov. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első is írja: magánszemély nem férhet hozzá a felvételhez. Sőt, elvileg még maga az üzemeltető sem nézegetheti kedvére.

Hivatalos szervnek hivatalos megkeresés esetén adják át a tárolt felvételt. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy feljelentést teszel ismeretlen személy ellen, és a nyomozóhatóság fogja kérni a felvételt a MÁV-tól - és ők, amennyiben van felvétel, át is fogják adni nekik.

2018. nov. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ok értem, köszönöm.
2018. nov. 23. 10:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
"Egy hónapja". Elég sokat gondolkodtál a kérdéssel, hiszen a kamerafelvétel tárolásának van egy törvényben meghatározott határideje, utána törölniük kell. Ez jellemzően vagyonvédelem esetén 3 munkanap felhasználás hiányában, így azonnal jelezned kellett volna. Esetleg személyvédelem, élet, testi épség védelme miatt lehet 30 nap, de abból is kicsúsztál.
2018. nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem én már másnap érdeklődtem felőle, ami szintén hiba volt, csak most jutottam el a végkonklúzióig, hogy mégis csak valahogy kivette valaki a lezárt táskámból és nem csak elvesztettem. Persze addigra is késő volt már, mert eleve nem akartam ezt számításba venni, amolyan utolsó lehetőségként vetődött fel.
2018. nov. 23. 11:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Remélhetőleg nem lesz több ilyen eset, de egy tanács, tipp:

Ha okostelefonod is elkóborolt, s nem elég tájékozott a tolvaj, akkor meg tudod találni, hol van. Pl. a google térkép segít ebben, persze ha van google fiókod.

Ha be vagy jelentkezve, akkor megmutatja a telefonod helyét.

Pl. úgy, hogy útvonalat terveztetsz. Ha csak acélt adod meg, akkor a tartózkodási helyedtől kezdené a tervezést.

De még a mozgását is láthatod. Ha érdekel leírom.

Nem tudtam, hogy van ilyen. Aztán olvastam egy fickót, aki a laptopját felejtette a vonaton.

Abban is van GPS. Otthon nézte, milyen szépen megy a vonattal együtt.

Felhívta az állomást, mondta, mi történt, s hol van a cucca.

Aztán egyszerre csak azt látja, a laptop elhagyta a vonatot, bement a faluba, s egy helyen megállapodott. Érdekes képet vághatott a tolvaj, amikor fél óra múlva becsöngettek a rendőrök.

2018. nov. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!