Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Türelmetlenkedik ige tárgyas...

Türelmetlenkedik ige tárgyas ragozása?

Figyelt kérdés

Adott egy szó, hogy türelmetlenkedik, ezt kellene nekem tárgyasan ragozni, segítenétek, hogy helyes legyen a szó?

én türelmetlenkedem

te türelmetlen....



#ragozás #ige #türelmetlenkedik
2018. nov. 24. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

te türelmetlenkedsz

ő türelmetlenkedik

mi türelmetlenkedünk

ti türelmetlenkedtek

ők türelmetlenkednek

2018. nov. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, de úgy kellene, hogy az ige tárgya tárgyas (határozott) ragozású legyen, mert amit most írtál az a határozatlan. különben azért köszönöm.
2018. nov. 24. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Türelmetlenkedem, -kedj,-kedjen, -kedjünk, -kedjetek, -kedjenek (tárgyas ragozás. kijelentő mód, jelen idő).
2018. nov. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Te 76%, ugye te csak szórakozol? Vagy tényleg ennyire sötét vagy? Ez a felszólító mód.


Tárgyas ragozás (bár meggyőződésem, hogy a kérdező is tudja):

türelmetlenkedem

türelmetlenkeded

türelmetlenkedi

türelmetlenkedjük

türelmetlenkeditek

türelmetlenkedik


Csak ugye ennek nincs semmi értelme... Nagyon erőltetetten tudok csak olyan szövegkörnyezetet elképzelni, ahova ez a forma beillik: Pistike végigtürelmetlenkedi a szünetet.

2018. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen 4. kommentelő,végre valaki, aki megértette a kérdésem. és tényleg nincs nagyon értelme a képzett szavaknak és igazából most vettem csak észre, hogy nem sok ember tudja a különbséget az alanyi és a tárgyas ragozás között. na mindegy köszönöm a segítséget.
2018. nov. 24. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!