Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ilyet megtehet egy ujsagos...

Ilyet megtehet egy ujsagos lottozo?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem sorsjegyet, estefele es 6 ezret nyertem vele tobbszor megnezten,regi sorsjegyes vagyok,vagyis tudom hogy melyik betu mennyit er, de magat a jatekot is megneztem es 6ezrer nyertem.

Elmentwm kivaltani, holgy bepotyogi es utana azt mondta ez 3000 ft . Csereljuk v penz? Mondom neki holgyem ez 6000ft a kepernyon is az van. Erre azt mondta nem az meg masik, az meg az elozo. Akkor mondtam neki sztornozza es kivaltom mashol. Erre meg azt mondta nem lehet mar. Vagyis a lenyeg eltett maganak 3000 forintot.


2018. nov. 27. 10:52
 1/2 2*Sü ***** válasza:
100%

> Mondom neki holgyem ez 6000ft a kepernyon is az van. Erre azt mondta nem az meg masik, az meg az elozo.


„Akkor üsse be az én szelvényemet…”


> Akkor mondtam neki sztornozza es kivaltom mashol. Erre meg azt mondta nem lehet mar.


Itt kellett volna elkérni a panaszkönyvet, abban feljegyezni a sorsjegy sorszámát, a pontos időpontot, a dolgozó nevét, illetve azt, hogy a 6000 Ft nyeremény helyett csak 3000 Ft-ot akart kifizetni. Ha a szelvényt nem hajlandó megmutatásra visszaadni, vagy valamilyen módon akadályozni akarta volna a panasztételt, én azt választottam volna, hogy előveszem a telefonomat, hogy kamerába ismételje meg, hogy nem hajlandó a sorsjegyet a sorszám lejegyzésének erejéig megmutatni. Nyilván ez önmagában is árulkodó.


Egyébként abban valószínű, hogy igaza van, hogy a sorsjegy nyereményre váltását már nem lehet sztornózni.


Nyilván utólag már nem sok mindent lehet tenni, lévén a sorsjegy vásárlása és kiváltása is anonim, utólag már semmit nem tudsz bizonyítani. Esetleg a Szerencsejáték Zrt-nek írhatsz panaszt, de bizonyíték hiányában önmagában nem valószínű, hogy lesz eredménye. Viszont ha az adott munkatárssal szemben mások is éltek hasonló panasszal, akkor lehet, hogy kicsit utánajárnak az ügynek. A cégnek sem érdeke, hogy egy munkatárs zsebre vágva a kifizetendő nyeremény egy részét, csorbítsa a cég presztízsét.

2018. nov. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha megfenyegetted volna hogy ráhívod a rendőrséget hidd el rögtön kifizeti azt a 6000-t. :D
2019. febr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!