Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elmondanátok hogy nektek hogy...

Elmondanátok hogy nektek hogy ment a felvételi?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat kínoznak már a felvételivel, de egyre inkább azt érzem hogy el fogom szúrni. Van még 1 évem,de már most nagyon parázok emiatt.Leírnátok hogy nektek hogy ment,és mi hogyan volt?( azaz pl hogy kedvesek voltak e stb.)

2018. nov. 28. 15:09
 1/8 anonim válasza:

Milyen felvételiről van szó? :)

Középiskolásról tudok írni tapasztalatokat ha érdekel, egyetemiről még nem, épp azelőtt állok. :D

2018. nov. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Tényleg leírhattad volna hogy milyen felvételi. Én is még csak középiskolásról tudok beszámolni.
2018. nov. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom,igazatok van.Középsulis egyébként:)
2018. nov. 28. 17:52
 4/8 anonim válasza:

2.vagyok

Szóval nekem 3 éve volt a felvételim és én is nagyon féltem hogy elrontom, de utólag visszagondolva fölöslegesen izgultam miatta.Te se aggódj ezen, tudom hogy most mindenki úgy adja elő, mintha a hátralevő életed múlna rajta, de ez nem így van. Még alakíthatod jól az életed akkor is ha bekerülsz abba gimibe ahova szeretnél, és akkor is ha nem.Bár ezek iskolánként eltérhetnek, de amikor én írtam, a felügyelő tanárral semmi probléma nem volt, teljesen független volt. Nem volt se kedves, se gonosz. Egyszerűen ismertette a tudnivalókat(hány perc áll rendelkezésünkre, mikor lesznek szünetek, stb..). Szóbeli elbeszélgetésen, az igazgatóhelyettessel beszélgettem. Nem volt semmi extra, csak rákérdezett a félévi bizonyítványomban a jegyekre, hogy miért annyira állok amennyire, hogy melyik tárgyakat szerettem jobban, melyiket kevésbé,mi a hobbim, van-e háziállatom, milyen háziállatom van, és hogy hányadikként jelöltem meg azt a sulit(én másodikként jelöltem be, és amikor ezt közöltem is vele akkor is teljesen normálisan elbeszélgettem vele hogy miért másodiknak? És, hogy mi az első? Stb.. Végülis azért kerültem ide amit másodiknak jelöltem mert ez a suli szimpatikusabb volt, így felcseréltem a sorrendet.Tehát elsőre raktam a jelenlegit(ami jó döntésnek bizonyult). Végig kedves, udvarias volt. És külön hozzá tette elköszönésnél, hogy reméli oda vesznek fel, ahova igazán vágyom. Ez külön jól esett. Neked is minden okés lesz, nem kell túl stresszelni magad, akármekkora nyomást is helyeznek rád. Sok sikert, és kitartást!

2018. nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Első vagyok


Èn is agyon izgultam magam feleslegesen. :D

Én lassan 5 éve központiztam, mivel nyelvi előkészítős osztályba jelentkeztem.

Felesleges rástresszelned, csinálgass esetleg korábbi központi feladatsorokat és menni fog. :)

Nekem 30 lett a matek, 33 a magyar, és így is figyelmetlenség miatt úsztak főleg pontjaim.

Első helyre írtam be azt a sulit, ahova járok, ha minden igaz 4,2-es átlaggal.

170 jelentkezőből 18. voltam az összesítettben.

Bementem, majdnem késve egy cseppet a forgalom miatt, kiadták a lapokat, megírtam, aztán jöttem haza és vártam, hogy felkerüljön a javîtókulcs, aztán április környékén jött az értesîtő, hogy felvettek. :D

Szóval ne izgulj, menni fog, sok sikert hozzá! :)

2018. nov. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Amit meg másodiknak jelöltem be, ott meg volt egy szóbeli elbeszélgetés is.
2018. nov. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen srácok.:D
2018. nov. 28. 21:03
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Én 5.-be felvételiztem, gimibe nálunk van ilyen 8osztályos képzés, és előtte nyáron a szüleim az összes addigi magyar és matek vizsgát kinyomtatták nekem és minden második nap megoldottam egyet. Meg aztán akkor a szóbeli részén olvasni kellett hangosan:D aztán az olvasást is gyakoroltatták velem. Visszagondolva annyiidősen még élveztem is. Aztán megírtam, nem lett valami kiemelkedő, de szóbelin felhúztam a pontjaimat, tetszett nekik a felolvasás, bemutatkozás meg addigi versenyeredményeim és 38 helyből 10. lettem kb. szóval mindenkinek aki kicsit is tesz érte megvan az esélye abszolút nem kell félni tőle.

2018. dec. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!