Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen szakmát választhatnék?

Milyen szakmát választhatnék?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, és lassan dönteni kéne, de fogalmam sincs. Rengeteget gondolkoztam, és mindenképpen valami olyasmit szeretnék, ami nem monoton, például irodában üldögélni egész életemben nem szeretnék. Az utazgatás is szóba jöhet a munka kapcsán, és valami változatos, érdekes foglalkozást szeretnék. Egyetemre mindenképp mennék. Légyszi segítsetek, ötleteket várok.

2018. dec. 2. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nemed?

Tanulmányi átlag?

Anyagiak a családban?

2018. dec. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, az átlagom kilences fölött van. Az anyagi helyzetünk pedig átlagos, mindenünk meg van, soha nem szenvedtünk hiányt semmiben.
2018. dec. 3. 15:43
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]


Utazás, pénz, kaland.


Vagy katona!

2018. dec. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedvenc tantárgyaid?

Tanításon gondolkodtál?

2018. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
BKV ellenőr
2018. dec. 4. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Romániában laksz? Ott 10-es a legjobb jegy, igaz?


Vannak az interneten ingyenes pályaválasztási tesztek, érdemes lenne kitöltened vagy 2-t.

2018. dec. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szeretem a nyelveket, inkább angolt tanulnék szivesebben. Tanításon is gondolkodtam, de nem vagyok meggyőződve, hogy a legmegfelelőbb lenne nekem.
2018. dec. 4. 17:23
 8/11 A kérdező kommentje:
És igen, Romániában lakom, és a tízes a legjobb jegy.
2018. dec. 4. 17:26
 9/11 anonim ***** válasza:

"Tanításon is gondolkodtam, de nem vagyok meggyőződve, hogy a legmegfelelőbb lenne nekem."

Ez pont elég ahhoz, hogy kipróbáld. Aztán majd menet közben (már az egyetemen, nem csak x év főállású tanítás után) meglátod, hogy mennyire szereted, mennyire neked való. Szerintem a kedvenc tantárgyaidat tanítani egyelőre jó irány lehet.

2018. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

HA szereted a nyelveket és tanítanál is akkor a legjobb a döntés egy nyelvtanári szak lenne. Ha utána mégsem akarsz tanítani, akkor is sok lehetőséged lesz, tolmácsként, fordítóként, vagy akár idegenvezetőként egy kis átképzéssel.


A nyelvekkel van jövőd!

2018. dec. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!