Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felmondással kapcsolatban...

Edem11 kérdése:

Felmondással kapcsolatban segítség?

Figyelt kérdés

Hogyan mondjak fel?



Egy boltban dolgozom, április óta, augusztustól rendesen fel vagyok véve. Anno a hirdetesben, amire jelentkeztem, több pénzt is igertek, mint amit valóban megkapok. Mostanában nagyon rám szálltak a főnökök is. Váltani akarok, és van is másik lehetőség ahol nem szúrják ki az ember szemét ennyi pénzzel. Mit tegyek, hogyan mondjak fel? Ha van felmondási idő, köteles vagyok bejarni dolgozni még ide? Sosem csináltam még ilyet, csak azért kérek véleményeket.



2018. dec. 7. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:

A főnök kezébe nyomod a felmondási papirt, ekkor ő közli illetve megbeszélhetitek, hogy elenged-e azonnali hatállyal vagy kér felmondási időt.

A kell töltened felmondási időt, akkor ezen idő alatt szokás szerint rendesen be kell(ene) járnod dolgozni.

(szabadságra vagy táppénzre menéssel tudsz kibújni a felmondási idő alól)

2018. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Felmondás két egyező példányban megírod. Az egyiket átadod a főnöködnek, a másikon (ami nálad marad) pedig dátummal átveteted vele.


A felmondás átadását követő napon indul el a felmondási időd. Azt le kell tölteni, ha a munkáltató ragaszkodik hozzá. A letöltés az letöltés, tehát nem feltétlenül munkával. Ha a felmondási idő elindul, akkor a meghatározott idő elteltével letelik, mindegy, hogy mi történik alatta.


A felmondásodban kérheted, hogy a munkáltató tekintsen el a felmondási időtől és X. Y. nappal a munkaviszonyodat szüntesse meg. A munkáltató saját hatáskörben a felmondási időtől nem tekinthet el, de a dolgozó kérésére igen.


Ha belemegy, szerencséd van, ha nem, akkor le kell töltened.

Abban az esetben, ha nem töltöd le a felmondási idődet pedig a munkáltató ragaszkodik hozzá, akkor a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeget köteles vagy a munkáltatónak megfizetni. Ezen kívül kártérítési igénnyel is élhet, ha a hirtelen távozásoddal bizonyítható kár érte a céget.


A távolléti díjadnak megfelelő összeget fizetési felhívással kérheti. Ha önként nem teljesíted, akkor munkaügyi per keretén belül hajtathatja végre.


Az ezen felüli kártérítési igényét pedig kizárólag munkaügyi per keretén belül érvényesítheti.

2018. dec. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!