Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ki/kik népszerűbbek?

Szerintetek ki/kik népszerűbbek?

Figyelt kérdés
Queen együttes vagy Freddie Mercury?Tudom hogy a queenben volt de azt hallottam hogy a solo karrierje sikeresebb volt.Ez mennyire igaz?

2018. dec. 9. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Két szólólemeze jelent meg: Mr. Bad Guy (1985) és Barcelona (1988). Ezen kívül még van néhány válogatás album, melyeken találhatóak további szerzemények is.

A Mr. Bad Guy stílusa nem igazán hasonlított a Queen albumokhoz, bár az 1982-es Hot Space-szel mutat némi hasonlóságot, de az az album sikertelen volt. A Mr. Bad Guy valamivel kedvezőbb fogadtatásban részesült, de azért sikeresnek nem nagyon lehet mondani. (Nekem viszont kimondottan tetszik, de ez csak saját vélemény.)

A Barcelona album (Montserrat Caballé-vel) nem túlzottan ismert a széles nagyközönség előtt (leszámítva persze a címadó dalt, amit Freddie az 1992-es Olimpiára írt), de a kritikusok tetszését sikerült elnyernie. Díjazták a könnyűzene és az opera elegyítését, mint egy újszerű zenei kísérletet.

Összességéban azonban a Queen sokkalta sikeresebb volt, a szólóprojekt nagy része olyan szerzeményekből állt, amelyek különböző okokból nem fértek/nem illettek rá a Queen albumaira.

2018. dec. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Züm-züm ***** válasza:
Ez egy hülye kérdés, és ma már eléggé nehéz rá válaszolni. Az idő azt mutatják, hogy Freddie Mercury számok, a halála után, igencsak nagy népszerűségnek örvendenek. Abban az időben, amikor megjelentek, mivel nem a Queen stílusa, nem váltottak ki annyira nagy érdeklődést. Mostanság pedig eléggé jogtalanul aggatják rájuk a Queen szám jelzőt. 86-tól Freddie meg nem foglalkozott a szerzőiséggel a Queenen belül, és kivül sem, gondolom már nem látta értelmét. Inkább csak, kísérletezgetett és élvezte a zenélést. Ha azt nézzük, viszont a mostani Queen, még mindig az egykor Freddie által is írt, hangszerelt számokat játsza, és róla szól a film is. Úgy gondolom, hogy átvitt értelemben, egy harminc éve halott egyéniségről beszélünk. Ez azért kiváló halál utáni élet. A Queen egyébként is egy összegyúrt együttes, és mind a négy tag munkája benne van. Olyan volt mint egy jól működő kémiai vegyület, viszont Freddie rendesen beleölte a kreativitását, és elégé rá építettek akkor szinte mindent. Mára sajnos érthető okok és veszteség miatt, már nem ugyanaz, az a Queen. A rajongók egy része nem hallgatja, nem tűrnek meg más énekest a Queen élén, igazából én se.
2020. okt. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!