Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Névváltoztatás. A férj eredeti...

Névváltoztatás. A férj eredeti neve pl. Barna Pál. A feleség házasságkötéskor kapott neve Barna Pálné. A férj által választott új név Kollár Pál. Nincs jogi akadálya, hogy a feleség is változtasson, és az új neve ezentúl Kollár Pálné legyen?

Figyelt kérdés
A kérdés azért merült fel, mert a kormányhivatal oldalán ezt olvastam: "Házassági név megváltoztatása. Csak a házasság megszűnését követően lehet engedélyezni."

#jog #névváltoztatás #vezetéknév megváltoztatása
2018. dec. 9. 21:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, ha a férj vezetéknevet változtat, akkor automatikusan változik a feleség házassági neve, valamint a közös kiskorú gyermekeik neve is. Szóval nem hogy jogi akadálya nincs, hanem ez a természetes és elvárt, hogy a feleség ne maradjon Barna Pálné ilyen esetben. Természetesen ha más formában vette fel a férje nevét, pl. Barnáné Nagy Anna vagy Barna Anna volt korábban, akkor értelemszerűen Kollárné Nagy Anna vagy Kollár Anna lesz belőle. Stb.


Egyébként házassági név változtatása alatt nem is ezt értjük, amikor a feleség neve "követi" a férje nevét. Hanem amikor az egyik névviselési formáról vált át egy másikra. Tehát ha például a férje már Kollár Pál, akkor ő választhat, hogy Kollár Pálné, vagy Kollárné Nagy Anna, vagy Kollár-Nagy Anna, vagy Kollár Anna stb. szeretne-e lenni. Házasságkötéskor ugye kötelező erről nyilatkoznia, de nem csak ez az egy lehetősége van rá, a házasság fennállása alatt bármikor megváltoztathatja, hogy milyen formában hordja a nevét. De persze továbbra is csak a fenti lehetőségek közül válogathat, tehát csak a férje vezetéknevét használhatja, Szabóné mondjuk nem lehet belőle.

2018. dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!