Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a két csillagás...

Mi a különbség a két csillagászati távcső között?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok a témában. Azt látom, hogy mások a kiegészítők. Ez akkora árkülönbséget okoz?

A távcsövek:

[link]


[link]



2018. dec. 10. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Mintha úgy látnám, hogy:


- a drágábban van olyan szerkezet, amivel finoman tudod állítani, hogy hova nézel... eléggé előnyös, különben nagy nagyításnál a Föld forgása miatt átrepül a képen, amit nézel...

- a drágábbra lehet csatlakoztatni DSLR gépet is, másikra nem biztos, hogy egyszerűen adapter nélkül megoldod

2018. dec. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"a Föld forgása miatt átrepül a képen"

Szerintem követő mechanika egyiken sincs, ha arra gondolsz. Mindkettő azimutális. A követéshez EQ mechanikára szoktak építkezni.

2018. dec. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs benne, vagy nagyon kezdetleges, de megfelelő szögbe állítva talán kézzel is lehet valamelyest vezetni az utóbbit, de nem biztos...


(első válaszoló voltam)

2018. dec. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát a képe mindkét távcsőnek ugyanolyan?
2018. dec. 10. 18:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, igen, de legjobb, ha a boltban kérdezel rá.
2018. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!