Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha az élet úgy összességében...

Ha az élet úgy összességében nem sz*r, akkor miért mondják ezeket az emberek?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy örülni kell a legkisebb dolgoknak is, és hogy olyan élete lesz az embernek amilyet csinál magának. De ha az élet jó, akkor miért kell megkeresni a legkisebb jó dolgokat is azért, hogy jól érezzük magunkat? Nem lehetne akkor annyiszor örülni nagy jó dolgoknak, hogy a kis jó dolgokat természetesnek vennénk? Tudom, hogy kell léteznie a rossznak is, hogy értékelni tudjuk a jó dolgokat, csak azzal az aránnyal van bajom, hogy a legtöbb ember életében sokkal több rossz dolog történik mint jó (tudom, hogy a jó és a rossz mondva csinált fogalmak, és/mert nem létezik objektív, csak szubjektív jó, ezért arra mondanám, hogy jó, ami boldoggá tesz). A másikról meg azt gondolom, hogy bár szerintem is igaz, hogy több akaraterővel sokkal több mindent érhetne el sok ember, de ettől függetlenül tök mindegy milyen keményen és/vagy okosan dolgozik valaki, szinte bármikor történhet valami, ami egy élet munkáját hazavágja. Semmi sem ad 100%-os garanciát egy jó életre, és az élet egyszerűen nem kínál fel ugyanolyan (jó) lehetőségeket senkinek sem. Szerintem emiatt a felfogás miatt lehetnek egyesek öngyilkosok, mert elhitték, és ebből a (hamis) felfogásból az is következne, hogy ha bármi rossz történik velünk az életünkben, az a mi hibánk, ezért ha valaki ezt annyiszor hallotta hogy már elhiszi, az veszélyes lehet. Meg amúgy is, legtöbbször ahelyett, hogy ezt a felfogást pozitív irányba használnák az emberek, helyette mindig a másik megregulázása, leszidása a lényeg.

2018. dec. 10. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A kifejtésben cáfolod is a kérdést? Vagy nem értem mit akarsz ezzel.


Az élet szar összességében. Ez alap.

Pont ezért kell örülni az apróságoknak.


Itt a mércék vannak eltolódva. Egy afrikai kissrác egy kenyérdarabnak is annyira örül hogy eláraszrtja az agyát a dopamin.


Pont olyan mértékben, amilyenben egy nyugati kisfiút egy új XBOX 55 colos OLED TV-vel.


Pontosan ugyan az a jutalmazási idegpálya indul be, ugyan olyan mértékben.


Na most ki a boldogabb?


Az egész életünk egy hazugság. Minél többet elérve, annál többre vágyva...

S az életed végén meg csak rájössz, hogy az apróságok számítottak igazán.


Beugrik a kép ahogy a csajod kezét megsimogattad a réten... és nem a XBOX fog feljönni...ez fix. Ezeket kell megkeresni inkább.

2018. dec. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez nekem túl szentimentális.
2020. aug. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!