Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy alakítsam át a hangfalat...

Hogy alakítsam át a hangfalat 8 ohmosra?

Figyelt kérdés
Adott egy 8-16 ohmos erősítő és van hozzá egy 6 ohmos 3 utas oszlop hangfalam. Tudom ez így nem egészséges az erősítőnek (van benne védelem). Kérédsem az lenne, hogy van e valami egyszerű megoldás, hogy 8 ohmossá varázsoljam? Mondjuk maga a hangfal dinamikájával sem vagyok elégedett. A papíron 89 db/w/m Így arra is gondoltam, hogy teszek bele másik nyomót. Találtam is egy 8 ohmosat ami 93 db es, de itt is jön a gondom mert még mindig 6 ohm a hangfal, nem? A hangváltó miatt. Azon érdemes cserélni valamit, hogy 8 ohmossá varázsolodjon? Gondolom egy-két szaki fogja a fejét ezt olvasva, de én nem vagyok nagyon jártas a témában.

2018. dec. 14. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Sehogy. Értelmetlen.


A 89/dB/W/m az érzékenysége, nem a dinamikája.

2018. dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor csak eladás? Pont azt szerettem volna megúszni.
2018. dec. 14. 22:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy kicserélsz hangszórókat másfélére és jobb lesz. Ha három egymáshoz illőt találnál saját hangváltóval, amik mind beépíthetők, és a mély T-S adatai alig térnek el a régiétől, akkor esetleg reflexcső hosszállítással, mérve és hallgatva lehet jobbat csinálni. Tekintve, hogy méréshez minimum süketszoba és kalibrált mérőmikrofon kéne, marad a csere.
2018. dec. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!