Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg anyámat hogy...

Zsiráf40 kérdése:

Hogy győzzem meg anyámat hogy elengedjen körkorizni/gördezkázni, amugy nehéz megtanulni?

Figyelt kérdés
Mostanába szeretnék elkezdeni valamelyiket csinálni ,mert mozgásszegény életet élek a Gimi meg a Zongora miatt.De nyáron végzek a zongorával,és nagy kedvem lenne hozzá még eggyiket sem csináltam soha de ki akarom Próbálni magam nem tükköket akarok csinálni hanem csak egyszerűen menni vele.Tudom hogy a mozgásom nem olyon jó Szerintetek már túl késő elkezdeni? Nyáron 17 leszek.Amugy lány vagyok.

2018. dec. 15. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sose késő megtanulni. Én 30 körül vettem fel először görkorit, és hamarosan egész jól elgurulgattam vele. Vegyél védőfelszerelést: térd, csukló, könyök, fej.

A gördeszkához nem tudok hozzászólni, de én is szívesen beletanulnék.

43N

2018. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Csicsky ***** válasza:
100%

Azt kérdezed, hogy túl késő-e elkezdeni görkorcsolyázni, vagy gördeszkázni? Akkor mit szólsz ezekhez:

A a világ (gondolom) legidősebb gördeszkása (Lloyd Kahn):

[link]

Ő, ahogy itt írják, 65 évesen kezdte el a deszkázást és még 76 évesen is rá mer állni! A korához képest egész szépen megy neki:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=EpHT4ScxTGQ


Továbbiak:

Victor Earhart:

[link]

[link]

A világ (talán) legidősebb hódeszkása 80 éves (Ken Hesler):

[link]

Mit gondolsz, ő hány éves korában kezdhette?

A 75 éves hódeszkás dédnagymama (aki nagymama korában kezdte el a hódeszkázást!):

https://www.youtube.com/watch?v=rs3MjcZsrhk


Vagyis bőven van még időd elkezdeni valamilyen deszkás sportot. Nem vagy lemaradva. És hogy nehéz-e megtanulni? Erre így nem lehet választ adni, mert ez eléggé egyéni. Kinek könnyebb, kinek valamivel nehezebb. Máskülönben ha egy koros nyugdíjas is képes erre, akkor biztos lehetsz benne, hogy neked is sikerülni fog.

2018. dec. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Simán időben vagy a kezdéssel! :)


Én is 30 fölött vettem először görkorit a lábamra fiúként. Kb 2 hét kellett hogy tudjak normálisan menni vele óvatosan. Azóta pár éve nyomom, imádok görkorizni. Sőt azóta jégkorizni is szoktam, azt már könnyű volt (pár óra) megtanulni görkorizás után.


Ami a legfontosabb, hogy védőfelszerelés mindig legyen rajtad. Sisak, térdvédő, könyökvédő, csuklóvédő, és kesztyű. Az első pár esésnél rá fogsz jönni, hogy milyen hasznos és fontos. Megkönnyebbülés lesz, amikor első pár esés közben azt hiszed, hogy most nagyon összetöröd magad, és miután földet értél, rájössz hogy nem fáj semmid, és mosolyogva folytathatod, miután leporolod magad. :)


Deszkázni sosem próbáltam, nekem a kori sokkal szimpatikusabb, mert korival jobban lehet suhanni, irányíthatóbb, és jobban is formálja a testet. Izmos combot, vádlit, és formás feneket csinál, ha rendszeresen korizol hosszabb túrákat. Pár hónap rendszeres gyakorlással simán eljuthatsz odáig, hogy egyben lenyomsz 10-20km-t is, anélkül hogy nagyon kifáradnál. :)


Úgyhogy hajrá! :)


Merre laksz?

2018. dec. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nos, ha gördeszka, akkor felejtős. Ezt a te érdekedben mondom. Vagy cruiser vagy longboard való csak gurulásra. Gördeszka nem alkalmas csak gurulásra, mert a profi deszkás társadalom pózernek szólítva lefújjogja a következő nemzedéket. Ami azt illeti csak akaraton múlik, hogy mit szeretnél nagyon. Egy srácnak egy lába sincsen, még is profi szponzorált deszkás. És nem így született.
2019. jan. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi (föleg neked utolsó válaszóló) szereintem lehet hogy deszkázni fogok ,már a wishen nézegettem 8e postával eggyütt crusereket .
2019. febr. 7. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!