Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha rendelek egy webshop-ból...

Ha rendelek egy webshop-ból egy bizonyos terméket, ami nagyobb értéknek számít, azt megvárja a futár, hogy megnézem, nem-e törött, hibás a termék?

Figyelt kérdés
Illetve ha hibás, nem vagyok azt köteles átvenni, ugye? Hogy még én intézzem esetleg a visszaküldést?

2018. dec. 18. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
A futárnak nem kell azt megvárni. Neked ilyenkor annyi a dolgod, hogy körbenézed a csomagolást, és amennyiben nincs rajta sérülés, akkor mehet is a futár. Ha a csomagolás sérült, akkor azt jegyzőkönyvezni kell. Ha interneten rendelsz bármit, 15 nap elállási jogod van. Tehát ha nem tetszik a színe, vagy bármi más bajod van, visszaküldheted indoklás nélkül, az üzlet pedig visszaadja az árát.
2018. dec. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Tévhittel ellentétben nem köteles megvárni és nem is fogja.
2018. dec. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van a Te felelőséged hogy, hogy veszed át! Ott kell átnézni a csomagolást míg ott a futár!

Átalában alá kell írnod h. átvetted! Akkor szabad alá írni ha rendben találtál mindent!

Ha sérült, megtagadhatod az átvételt (jegyzőkönyv)!

2018. dec. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Elhiszitek nekem, hogy webáruházban dolgozom, s tudom, mi a futár feladata? Meg kell várnia, amíg kibontod, s ellenőrzöd a tartalmát.

Ez a vevőnek nem joga, hanem kötelessége. Ha nem teszi meg, akkor már az ő baja, ha féltégla van a csomagban luxustelefon helyett.

A webáruházak a bizalomra építenek, hiszen itt akkor találkozol először a termékkel, amikor az emgérkezik hozzád. Előfordulhatnak problémák mindenhol, de ennek kivételesnek kell lennie, ha nem akarjuk, hogy vevő nélkül maradjunk. Arra törekszünk, az az érdekünk, hogy a vevő visszatérő vásárló legyen, s ne arról legyünk híresek, hogy már meginvt vacakot sóztunk rá.

A futárokat sajnos túlhajtják, ezt érezzük mi is. Sürgetik az átvételt ezért, de joguk nincs hozzá. A vevő nincs is jogi kapcsolatban vele, hanem csak a webáruházzal.

Bármennyire is siet a kiszállító, ha segíteni is szeretnék neki a gyors átvétellel, nem teszem meg vevőként, hogy látatlanban aláírom.

Garanciális termékeknél a sérülés teljes garanciavesztést jelent. Ha törött dolgot veszek át bontatlanul, akkor még javíttatni sem tudom.

2018. dec. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Vicces, hogy aki előttem ugyanazt írta, mint én, az 100%-on áll, én meg ötvenen. Ezek szerint érintett szakember korrekt válasza ennyit ér.


Ezt is nyomjátok le:

[link]

2018. dec. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Gratulálok! Tehát a helyes válasz akkor micsoda?

Ne a piros kezet nyomkodjátok, mert azzal a kérdező nem megy semmire.

A törvényhelyet már nem linkelem ide, mert arra is csak pirosat nyomnátok.


Mindegy, kérdező, hidd el azt amit szakemberként írok.

A futár köteles biztosítani azt, hogy ellenőrizd a csomag tartalmát.

2018. dec. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Íme a DPD Általános szerződési feltételeiből betűhív részlet:


A Küldemény átvevője köteles az átvételkor a Küldeményt a futár jelenlétében megvizsgálni és nyilvánvaló, a Küldemény külső csomagolásán észlelt, felismerhető károk esetén felbontani és a felismerhető hiányosságokról, vagy egyéb károkról a futárral közösen a sérülés jellegét, mértékét, feltehető oktá, valamint a kár részletes leírását tartalmazó jegyzőkönyvet felvenni, továbbá a sérülést és kárt a DPD-nek haladéktalanul bejelenteni. Az átvevő köteles minden ésszerű intézkedést megtenni a kár enyhítése érdekében.

2018. dec. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hiába dolgozol te akárhol, ha NEM írja elő ezt törvény! Erre kizárólag a webáruház és a futárcég közti szerződés, vagy a futárcég ÁSZF-e alapján van lehetőség. Tehát ez nem egységes, hanem webáruház- és futárcég függő. Ezen kár vitázni.
2018. dec. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs időm megkeresni a jogtárban, de biztos lehetsz benne, hogy ezt számunkra kötelezően előírja a törvény.
2018. dec. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. dec. 19. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!