Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A személyim nincs nyílvántartá...

A személyim nincs nyílvántartásban?

Figyelt kérdés

Tippmix.hu-ra akartam regisztrálni, és azt írta ki hogy nincs a nyílvántartásban ilyen személyi számmal rendelkező személy.

Pár hónapja csináltattam új fajtát mert elveszett az előző.

Rákerestem a KEKKH oldalán és ott is azt írja hogy nincs ilyen számú személyi.

Ez miért lehet?



2018. dec. 21. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó számot adtál meg? A személyi számod nem változik, a lakcímkártyán van. Nem azonos a személyinek hívott személyi igazolvány azonosítószámával. A személyi szám nem a személyi száma.
2018. dec. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tisztelt, # 1-es válasz írója! Félreértetted.

A kérdező pongyolán fogalmazott. A „nincs a nyílvántartásban ilyen személyi számmal rendelkező személy.” úgy értendő, hogy nincs a nyilvántartásban ilyen személyi (igazolvány) számmal rendelkező személy.

A „Rákerestem a KEKKH oldalán és ott is azt írja hogy nincs ilyen számú személyi.” pedig úgy értendő, hogy nincs ilyen számú személyi (igazolvány).

Amúgy pedig, személyazonosító igazolvány a „becsületes” neve, és a személyazonosító igazolványa számáról ír(na) a kérdező. Ez is van ráírva a kártyára: SZEMÉLYAZONOSÍTÓ IGAZOLVÁNY.

2018. dec. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én, a szerencsejáték regisztráció alkalmával, a születési helynél nem írtam a településnév után zárójelben, hogy Magyarország, ezért nem fogadta el.

Első gondolatom az volt, hogy esetleg te is ilyen hibát vétettél, de a [link] oldalán, bár írják, hogy kell, elfogadják „(Magyarország)” nélkül is.


Nem tudom pontosan, hogy milyen oldalt használtál KEKKH oldalként, ugyanis a KEKKH, több más központi intézménnyel együtt, 2016. december 31. napjával megszűnt. Általános jogutódja a Belügyminisztérium (Belügyminisztérium Nyilvántartások Vezetéséért Felelős Helyettes Államtitkárság) lett. Ennek a helyettes államtitkárságnak a honlapján (fenti link) lehet okmányérvényességet ellenőrizni.

Lehet, hogy már nem frissülő KEKKH oldalt használtál.


A [link] oldalon, okmányérvényesség ellenőrzésekor, személyazonosító igazolványnál

• ha a beírt okmányazonosító nem 8 karakter, akkor az azonosítónál megjeleníti, hogy „Az okmányazonosító hosszának 8 karakter hosszúnak kell lennie!”;

• ha a beírt okmányazonosító 8 karakter, de nem 6 számjegy és utána 2 betű, akkor az azonosítónál megjeleníti, hogy „A megadott okmányazonosító értéke nem megfelelő.”

• mindkét fenti esetben, és bármely más adateltérésnél, felül az jelenik meg, hogy „A megadott adatokkal nincs érvényes személyazonosság igazolására alkalmas hatósági igazolvány a nyilvántartásban.”

Tehát az okmányazonosítónál csak akkor ír figyelmeztetést, ha annak alaki hibája van. Ha „csak” nem jó számokból és betűkből áll, akkor csak a felső, „A megadott adatokkal nincs…” szöveg jelenik meg. Ha csak ez a szöveg van, akkor nem lehet tudni, melyik adat a hibás; lehet több is. Lehet az okmányazonosító is, de lehet, például, elmaradt második utónév, stb.


Ha mindent helyesen adtál meg, akkor nem tudsz mást tenni, mint a nyilvántartás kezelőjénél érdeklődni. (A szerencsejáték üzemeltetőjéhez nem érdemes fordulni, ha az általuk is használt BM nyilvántartás sem tartja jónak valamelyik – vagy akár több - beírt adatodat.)

A Belügyminisztérium honlapján a nyilvántartást kezelő, szolgáltató, helyettes államtitkárságnak nincs megadva elérhetősége, csak az illetékes helyettes államtitkárnak: [link] (Nyilván nem személyesen ő kezeli az elérhetőségeket.)

Vagy, van a Belügyminisztériumnak általános elérhetősége: [link]

Csak, idén már lehet, hogy nem érheted el őket.

2018. dec. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ugyan ez a probléma!

De a jogsit elfogadta!

2020. máj. 3. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!