Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a postát, hogy ne küldjék nekem az előttem itt lakó emberek leveleit?

Figyelt kérdés

Egy éve, hogy kiköltöztek az előző lakók. Akkor, és azóta már több alkalommal is megtették az új címük bejelentését mint a postán, mind pedig a leveleket feladó szolgáltatóknál. Ennek ellenére még mindig szép számmal érkezne nekik címezett levelek. Kellemetlen, hogy mindig szólnom kell nekik és érte kell jönniük. Többségében biztosítóktól, mobil szogáltatóktól jönnek levelek, de küldemény értesítők is szoktak lenni.

Én, mint jelenlegi lakó, tudok valamit tenni?



2018. dec. 21. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Írd ki a ládára.
2018. dec. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sehogy. De nem kell ám mindig értesítened őket. Tényleg fontos küldemények nem érkeznek a régi címre, mert átirányították az újra. A többi meg nem olyan életbevágó, inkább csak szórólapok (akkor is, ha névre szólóak), meg (főleg most, karácsony előtt) alapítványok támogatást kérő levelei, stb. Minden leendő feladónál úgyse tudják bejelenteni a lakcímváltozásukat, hiszen nem tudhatják előre, hogy kiknek fog majd egyszer eszükbe jutni levelet küldeni nekik. Egyszerűen vedd úgy, hogy biztos csak egy szórólap, és ne foglalkozz vele. Mondd el nekik is, hogy ez lesz a hozzállásod, hogy ne ugráltasd őket is mindenféle érdektelen küldemény miatt, akkor tiszta lesz a helyzet, nem kell, hogy lelkiismeretfurdalásod legyen.
2018. dec. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem a szórólapok zavarnak, hanem a fontos küldenények, mint ahogy írtam, biztosító, telefon, önkormányzat, tértivevényes értesítő. Ezek havi rendszerességgel jönnek.
2018. dec. 21. 22:15
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem tudsz a tulajjal beszélni hogy szóljon az előző lakóknak?
2018. dec. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ezek kozul csak a tertivevenyes

a tobbi honnan veszed, hogy nem szorolap, ha nem bontod fel?

2018. dec. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kapcsolatban vagyok az előző lakókkal, én szólok nekik mindig, hogy jöjjenek a levélért.


Onnan veszem, hogy nem szórólap, hogy látom a feladóját. Küldött neked valaha a biztosító, önkormányzat vagy a vodafon szórólapot a vállalkozásod nevére címzett borítékban? Mert szerintem nem szokott.

2018. dec. 22. 00:47
 7/14 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Kapcsolatban vagyok az előző lakókkal, én szólok nekik mindig, hogy jöjjenek a levélért."


Akkor ez az ő saruk!


Mert nem jelentették be a lakcímváltozást a küldemény feladójának!

2018. dec. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

1) vedd rá az előző lakót, hogy jelentse be ezeknél a szolgáltatóknál a lakcím változást.

2) vedd rá az előző lakót, hogy fizessen elő postai utánküldésre.

2018. dec. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Onnan veszem, hogy nem szórólap, hogy látom a feladóját. Küldött neked valaha a biztosító, önkormányzat vagy a vodafon szórólapot a vállalkozásod nevére címzett borítékban? Mert szerintem nem szokott."

Bank is küldött névre szóló sima szórólapot, telefonos cég is, önkori is, minden ilyen. Vannak ugyanis olyan reklámkampányaik, amiket nem minden ügyfélhez akarnak eljuttatni, hanem csak egy részükhöz, mert direkt pl. a régi ügyfeleket célozzák vele, stb., ezért ezek névre szólóan jönnek.

Kérdezz rá legközelebb a régi lakónál, hogy tényleg fontos volt-e a küldemény, és mondd meg nekik, hogy ha nem, akkor a jövőben inkább nem fogod jelezni, ha bármi jön, mert semmi értelme, hogy szórólapok miatt fussanak köröket.

2018. dec. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Akkor ez az ő saruk!

Mert nem jelentették be a lakcímváltozást a küldemény feladójának!"

"vedd rá az előző lakót, hogy jelentse be ezeknél a szolgáltatóknál a lakcím változást"

Többször is bejelentették, írta az eredeti kérdésben.

Attól még simán előfordul, hogy továbbra is a régi címre jön ez-az, mert egy nagy cégnél hiába írják át a címet a fontos küldeményeket küldő részlegen, attól még pl. a reklámkampányosztály továbbra is a régi címre küld ezt-azt. Egyszerűen nem kell vele foglalkozni tovább és kész. Ez nem a szent és sérthetetlen levéltitokról szól, hiszen a fontos leveleket küldő feladók értesítve lettek a címváltozásról. A többi csak spam. Leszaromtabletta.

Egyébként pont akkor fog megszűnni a jelenség, ha nem foglalkozol vele, mert ha kap a cég visszajelzést x címre kiküldött anyagról, akkor nem törli a címet a címjegyzékéből, hiszen azon keresztül él a kapcsolata az ügyféllel, ha viszont semmi visszajelzést se kap, akkor egy idő után törli. Itt is ez van: az előttem itt lakónak is jött ez-az, de ő eleve mondta, hogy ha bármi jön, nem kell utánaküldeni, mert jelezte a lakcímváltozást a fontos helyeken. Egy idő után meg is szűnt a jelenség. Pár hete a korábban mellettem lakóknak jött megint egy kupac boríték (nyilván karácsony előtti kampányolás), pedig már 2-3 éve elköltöztek. Nem kell vele foglalkozni és kész.

2018. dec. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!