Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan érjem el, hogy olvassák...

Hogyan érjem el, hogy olvassák amit írok Wattpadra?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta írogatok magamnak, bár csak pár hónapja kezdtem el publikálni, méghozzá wattpadra. Nem vagyok egoista, és nem magamat akarom fényezni, de látszik, hogy nálam sokkal tehetségtelenebb íróknak több figyelmet szentelnek. Szerintem annyira nem rossz amit írok, akinek megmutattam attól is pozitív visszajelzést kaptam, akkor miért van ez? (azt, hogy nem olvassák azt szó szerint érteni a legtöbb vote-om 1 és a megtekintésem sem sok)Mellékesen, kritikát lehet mondani a felhasználónevem Nomcsy

2018. dec. 28. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Jókat kell írni és majd olvassák. Ha annyira jó, akkor érdemes egy marketinget nyomni rá.


Én biztos nem olvasok bele ez alapján.

2018. dec. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én azért írok, mert szeretek, de bátorság kellett publikálni, és úgy érzem sok értelme nem volt, csak ezért írtam ki.
2018. dec. 28. 18:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Amit itt írtam a linken másodiknak, abban vannak használható dolgok:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..


DE a legjobb, ha nincsenek nagy elvárásaid.

Vagy keress hasonló platformot, illetve hirdetned kell magad, erre szakosodott Facebook csoportokban.


És két hasznosnak tűnő idézet:

"A wattpad közönségét nagyrészben tinilányok alkotják. Az ő ízlésüknek és érdeklődésüknek megfelelő tartalmat kell biztosítanod ahhoz, hogy olvassanak. Őket még nem érdeklik a leírások, a bonyolultabb történések, az ábrázolt világ és a karakterek hitelessége, nekik nagyjából elég, ha Híres Fiú és Átlagos Lány találkoznak, HF szerelemre lobban ÁL iránt és együtt szökdécselnek a vadvirágos tarka réten a lenyugvó nap felé, miközben kacagásuk az eget verdesi. Ezt pedig a legtöbb történetben megkapják, csak a körítés változik, más világban, más univerzumban játszódik, de az alap ugyanaz.

Aztán ott van a közösség. Te dicséred az én történetemet, én dicsérem a tiédet, én adok csillagot, de elvárom, hogy te is adj. Kritikai érzék nem nagyon van (sokan csak tiniknek szóló irodalmat olvasnak, mást soha, honnan is lenne?), bármilyen értelmezhetetlen, hibáktól hemzsegő, klisés nyolcmondatos "fejezetre" kaphatsz "jajdecuki tökügyi vagy, fojtazsd léci"-típusú kommenteket. Ha vannak barátaid, van nézettséged, ha nincsenek, akkor nézettséged sincs, legfeljebb a vadászok tévednek be néha, akik feltúrják a wattpadot valami normális után (bár ők meg nem fognak csillagot adni ilyesmire)."



"Kommentelj más emberek történetei alá, hátha az író vagy más olvasó arra jár, és rákattint a profilodra. Esetleg keress valami ilyennel foglalkozó facebook csoportot, és ott hirdesd."

2018. dec. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az első idézet, igazából nagyon is igaz, és erre talán én is rájöhettem volna. Bár én wattpadot mint platform működését szeretem, mivel, olyan kilátható, és tiszta. A Facebook megosztással egy probléma van: én pont azért regisztráltam ide, hogy anoniman tudjam publikálni az írásaim, de még átgondolom azt is. Köszi a választ :)
2018. dec. 28. 18:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy még a face-re csinálsz írói álnévvel profilt, és akkor tudod reklámozni az írásaid. Jobb nem jut eszembe.
2018. dec. 29. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet, átgondolom :))
2018. dec. 29. 09:48
 7/8 anonim válasza:

Publikálhatnál Merengőn is. Ott kapsz jó kritikákat is, de ha többre vágysz, akkor ott van a Merengő kritika klubja is, tőlük is kérhetsz kritikát. Azért szerintem ott más fajta kritikát is fogsz kapni, mert nem mindegy, hogy akinek megmutattad mennyire ismeri ezt a világot, a Merengőn sincsenek profik, de sok jó író van, és nyílván másként látnák a történeted olyanok, akik x éve írnak, és tapasztaltak már ezt-azt, jobb tanácsokkal tudnának szolgálni. (Persze wattpadon is vannak veterán, nagyon jó írók, csak kevés.)

Másrészt a Merengőn adminok nézik a helyesírást, és csak akkor mehet fel a történet, ha valóban rendben van.

2018. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Meggondolom, jól hangzik ez az oldal többen is láttam, hogy írták, valószínűleg fogok regisztrálni, köszi az ajánlást :))
2018. dec. 30. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!