Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megteheti azt egy àruhàz vagy...

Megteheti azt egy àruhàz vagy mit tudom én mi hogy a testvérem vissza visz egy cipöt azok meg adnak neki egy utalvànyt ami semmire se jo?

Figyelt kérdés
Testverem vett ott cipot de meggondolta magat es visszavitte. Penzt nem adtak neki vissza es nem is csereltek ki hanem adtak neki egy utalvanyt ami mint utolag kiderult semmire se jo. Utolag kiderult ott nem is lehet levasarolni de meg nagyon mashol sem a varosban csak ugy ha vesz 50 ezert cipot es akkor beszamitjak az utalvanyt. Amit tesom visszavitt cipot az csak 15 ezer forintba kerult szoval most 50 ezerert kene neki cipot venni hogy fel tudja hasznalni a 15 ezer forintos utalvanyt. Es raadasul csak ebben az evben lehet felhasznalni az utalvanyt. Nyilvan lattak hogy buta mint a tok es csobe huztak. Fogyasztovedelem is oket vedi hogy letelt a harom nap nem is lettek volna kotelesek visszavenni a cipot. Ok ezt ertem akkor miert nem kuldtek el hogy nem veszik vissza?? Miert kellett ezzel csobe huzni szerencsetlent?? Gondolom azert mert lattak rajta hogy buta. De ez akkor is csalas nem??? Most azert vegyen valahol mashol 50-60 ezerert cipot hogy ez a 15 ezer forintos utalvany ne vesszen el?? Akarhogy is gondolkodom ez csalas. Miert nem mondtak azt akkor nem vesszuk vissza a cipot es kesz. Raadasul csak ebben az evben lehet levasarolni ez a legrosszabb az egeszben igy elveszik az utalvany. Mert ha meg jovore is fel lehetne hasznalni az megint mas lenne. Egy fokkal jobb lenne.

#cipő #àruhàz #utalvàny
2018. dec. 30. 11:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A fogyasztóvédelem nem a boltot védi, hanem a panaszt vizsgálja ki. A panasz alaptalan volt, így ez nem vitaalap.

A bolt nem köteles hibátlan árut visszavenni, sem levásárlást felajánlani. Innentől kezdve a vásárlón múlik hogy elfogadja-e az ajánlatot vagy sem, és inkább megtartja a terméket. A testvéred elfogadta, így nincs miről beszélni, az ő felelőssége volt. Ezt már a testvérrel kell rendezni és nem a bolttal.

2018. dec. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Oke ez vegulis igaz elismerem. De egy ilyen ajanlatot epesszu ember nem fogadna el. A testverem nagyon buta ok nincs rola papir hogy az de akkor sajnos az. Es ök ezt jol kihasznaltak. De koszi a valaszt igazad van de ez akkor is erkolcstelen volt reszukrol szerintem.
2018. dec. 30. 11:15
 3/22 anonim ***** válasza:
Visszavitt egy cipot, a cipot elvettek es egy ilyen semmire nem jo utalvanyt adtak?
2018. dec. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Pontosan. Tudom hogy buta a testverem es az ö hibaja amiert ebbe belement de ez akkor is szemetseg szerintem. Csobe huztak.
2018. dec. 30. 11:30
 5/22 A kérdező kommentje:
Akkor mondtak volna hogy nem veszik vissza a cipot. Ehelyett eleg csunyan kicsesztek vele. Mert lattak rajta hogy nem okos.
2018. dec. 30. 11:32
 6/22 A kérdező kommentje:
Meg azt mondja tesom vele elfelejtettek kozolni hogy azt az utalvanyt ott nem is lehet felhasznalni, ahol kiadtàk. Csak ilyen nagyon draga helyeken fogadjak el. Ez csalas csobe huzas. Csak az a gond ezt mar utolag a jo isten sem tudja bebizonyitani.
2018. dec. 30. 11:45
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Olvasva amit írsz, te is nagyon buta vagy, te is nagyon buta vagy, buta vagy te is.

Tízszer leírod ugyanazt, feleslegesen.

Ha a termék interneten lett rendelve, akkor kézhezvételtől van 14 nap arra, hogy meggondolja magát a vevő. Ez akkor is így van, ha személyesen veszi át az üzletben.

Aki csak úgy bemegy vásárolni, neki nincs ilyen lehetősége.

Sem egy perc, sem három nap, sem 8 vagy 14.

Fizetett, innen kenje a hajára, ha nem gondolta át a dolgot.

A bolt szívességet tett. Az utalvány pont megfelelő és érthető. A vásárlás nem játszogatás, nem érhet kár senkit, a boltot sem. Teljesen érthető lépés, hogy nem pénzt ad jelen esetben, hanem utalványt.

Hogy nincs ilyen olcsó termék? Már hogyne lenne, hiszen a visszavitt dolog is ennyi volt.

Azt hogyan érted, hogy a testvéred vegyen valahol máshol valamit? Az utalvány máshol nem jó.

2018. dec. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Figyelj te se vagy valami okos. Olyan ualvanyt kapott amit ott nem lehet felhasznalni csak mashol. Nagyon draga helyeken. Ha ott ahol kapta fel lehetne ezt hasznalni akkor semmi gond nem lenne mert mar felhasznalta volna reg.
2018. dec. 30. 11:55
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem tudod ertelmezni amit leirtam.
2018. dec. 30. 11:56
 10/22 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom hany eves vagy de menjetek be a boltba szulovel es tisztazzatok a helyzetet. Mi itt most barmit irunk nem leszel ele elorebb
2018. dec. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!