Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem is tudom melyik kategóriáb...

Nem is tudom melyik kategóriába tegyem a kérdésemet. Függő vagyok, de nem úgy ahogy gondolod. Mit kellene tennem magam ellen?

Figyelt kérdés

19 vagyok, Budapesten járok egyetemre. A tini éveim nagy részét a számítógép előtt töltöttem, és ez most is így van. Nap mint nap amikor hazaérek valahonnan, vagy felkelek, akkor be kell kapcsolnom a gépet, már szinte feltételes reflex szinten történik. Amint megérkezek, leveszem a cipőmet, bejövök és bekapcsolom a gépet. Legtöbbször nem játszom, bár szoktam azt is, de főleg tekerek le valamilyen oldalon, instagrammon, 9gagen...épp valamin. És ez így megy már régóta. Valahogy olyan furcsán érzem magam ha nem ezt csinálom.

Ezzel az a hatalmas probléma, hogy az egyetemen kívül még sok minden más dolgot hanyagolok el, mert egyszerűen az összes időmet a gép előtt töltöm. Éjszakánként sokáig fent maradok ebből kifolyólag, amitől a másnapom nem úgy indul, ahogy kellene. Szeretnék rajta változtatni, de egyszerűen nem tudom mit tegyek. Egyik pillanatban tenni akarok a célomért, a másikban meg már el is ment a kedvem tőle. Ez lenne a depresszió? Minden este persze nagyon rosszul érzem magamat, amikor aludnék el, de egyedül maradok a lelkiismeretemmel, hogy valóban ezért fizetik-e nekem az albérletet a szüleim Budapesten. Most is ahogy leírom ezeket a sorokat furán érzem magamat, meg akarok ettől szabadulni, de utána valahogy visszakapcsolok a robotpilótába és gépezek. Sok mindent hallottam, hogyha az ember boldogtalan vagy depressziós, akkor próbálja betölteni azt az ürességet valami mással, sok cigivel, alkohollal...stb, nálam ez lenne ez? Vajon egy pszichológus segíthetne nekem? Nem is tudom, mit tegyek, de tudom hogy tennem kellene valamit, hogy ettől megszabaduljak.



2018. dec. 31. 04:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Még csak nem is vagy annyira függő mint én. A munkahelyemen számítógépen dolgozom 8 órát, 2 óra az oda-vissza út, 6 órát alszom, a többit számítógépezéssel töltöm. Régen (mielőtt megkaptam volna az első számítógépemet) rengeteget olvastam.
2018. dec. 31. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg hiánypótló tevékenység, ami reflexszé vált, majd ráfüggtél. Igen, ilyen az alkohol, nyugtatók, stb. Én azt tanácsolom, hogy próbálj ki valami teljesen más tevékenységet, ami örömöt ad, pl bicajozás, kreatívkodás, stb, és szép fokozatosan kezdj el foglalkozni más dolgokkal is.
2018. dec. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
Valami hobbi kell. Ajánlom a horgászatot biciklizést vagy fémkeresést pl. De bármi lehet. Egy rokonom volt így vagy dolgozott vagy gépezett. Annyira függő lett hogy annyira se hagyta abba hogy rendesen egyen. Korházba kötött ki végelgyengüléssel.
2018. dec. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha már szilveszter van:


#3 : "...fémkeresést pl."

Erről beugrik: színesfém gyűjtés? Csak vigyázz, nagy a konkurencia!

2018. dec. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kézmosás nélkül egyből gépezni kezdesz? durva
2018. dec. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mérd meg hogy hány órát gépezel egy nap és mindig próbálj pl 1 perccel kevesebb időt eltölteni előtte. Nem kell csodát várni nem egyik napról a másikra fog megoldódni a problémád. De kitartással és kis reális célokkal sikerülni fog.

Sok sikert :)

2019. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 csatrad ***** válasza:

pontosan tudom mi a bajod.

pontosan ez volt velem is, de szerencsere fosulin tanultam pszichologiat es rajottem a dologra.


Nincs elet celod.


A net bongeszese pedig az ahogy probalsz ratalalni.


Sajnos ha valamilyen csoda folytan ra is talalsz valamire nagyon rovidtavu lesz, mert a motivacio kialakulasahoz ido kell.

A megoldas.


Hoznod kell egy elet dontest.


Ez azt jelenti, hogy valasztanod kell egy jol beazonisthato dolgot es az akarateroddel ra kell venned magad, hogy csinald es rutinna valjon. Ez ad eleg idot a motivacio kialakulasahoz es akkor mar nem kell akaratero menni fog magatol es elvezni fogod.


Sok sikert.

2019. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!:) Buék


#7-es, lehet hogy ez a gond. Valami tényleg ilyesmit kellene tennem.

2019. jan. 3. 04:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!