Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy fordítanátok?

Hogy fordítanátok?

Figyelt kérdés
Hello! Ti hogy fordítanátok magyarra azt a kifejezést, hogy ‘celebrity crush’? Kedvenc sztár vagy ez feltétlenül a szerelemre vonatkozik?

2019. jan. 1. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem szerelemre, inkább egyfajta erős szexuális vonzódásra utal az adott hírességgel kapcsolatban.
2019. jan. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sokszor nem szexuális jellegű, az első butaságot mond. Celebrity crushod olyan ember is lehet, akinek a neméhez egyébként nem vonzódsz.
2019. jan. 2. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a magyar ,,tetszik" vagy ,,bejön" szó jelentéséhez áll közelebb maga a have a crush on sb szerkezet is
2019. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Először angolul definiáljuk:


Celebrity Crush

A celebrity you find attractive.


Celebrity crushes can be

1) Casual - you just think he/she is cute

2) Intense - you love them and would (usually) like to bang


C- I have a celebrity crush on Cole Sprouse. He is hot!

I- I would leave my SO for Cole Sprouse. He is so hot, funny, and talented!


source: [link]


a "kedvenc sztár" az nem fedi le a "crush"-t.. az egyszerűen favourite celebrity lenne


a szerelem pedig túl mély ide - inkább attraktívnak találod, vonzódsz hozzá (általában fizikai vonzalom)


szval magyarul inkább körülírás lesz (mint oly' sok angol szóösszetétel esetében) pl. sztár aki bejön, aki tetszik, akit vonzónak találsz

2019. jan. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt!☺️
2019. jan. 3. 23:53
 6/6 anonim válasza:
egyébként tudom nem ez volt kérdés, de visszatérve az első két kommentre, szerintem az igazi celeb crush lehet olyan is, hogy ahogy eddig láttad belsője is bejön.Nekem rohadt helyes is és nagyon bírom ahogy az interjukban láttam.szóval igen
2020. dec. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!