Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Azon gondolkodtam ha lenne...

Azon gondolkodtam ha lenne ténylegesen időutazás az, hogy működne?

Figyelt kérdés
Nos az időutazáson agyalgattam,ugye a múlt már megtörtént a jövő meg még nem létezik.Ok,hogy a múltba vissza lehetne mondjuk menni mert meg történt,de a jövőbe,hogyan lehetne utazni ha még nem létezik?Valami fiktív jövőbe lehetne előre repülni?Ugye elméletileg a jelen ami most történik az létezik.

2019. jan. 2. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
És te most arra gondolsz, hoyg itt mi megfejtjük neked a tér és idő valamennyi rejtélyét, amit még a tudomány sem képes?
2019. jan. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Véleményekre vagyok kíváncsi
2019. jan. 2. 20:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Hű, pár hete (hónapja) láttam egy erről szóló dokumentumfilmet, de már nem emlékszem a címére. Tudományos szempontból taglalták, hogy elvileg egyszer majd képes lehet-e az ember az időutazásra...
2019. jan. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2*Sü ***** válasza:

Nézőpont kérdése. Bele lehetne hosszas lételméleti vitába keveredni, de maradjunk annyiban, hogy a múlt ugyanúgy nem létezik, mint a jövő, létezni csak a jelen tud. A múlt létezett, a jövő meg létezni fog, a jelen az, ami létezik. De innen bonyolódik a téma, ha filozófiai irányból közelítjük meg a létezés jelentésének mibenlétét.


Bizonyos szempontból meg a világ felfogható úgy, mint egy négydimenziós állókép, hasonlóan ahhoz, mint mikor egy egyenes vonalon mozgó autó mozgását egy út-idő grafikonon ábrázolod, ahol a grafikon nem változik, nem mozog, a grafikon egyes pontjait az idő és az abban az időben addig megtett út határozzák meg, mint két koordináta.


De a jövőbe utazni nem nehéz. Nem kell mást csinálni, mint leülni és várni. Minél többet vársz, a jelenlegi időpillanathoz képest annál távolabbi jövőbe kerülsz…


De időutazás nincs. Nincs olyan fizikai megfigyelés, ami közvetlenül, vagy akárcsak közvetve arra utalna, hogy – természetesen az idő természetes telésén túl – létezne időutazás. Nem létező dolgok működéséről meg bármit és annak az ellenezőjét is lehet feltételezni. Az biztos, hogy a múltba való időutazás paradoxonokhoz vezethet. Nyilván sok olyan sci-fi íródott már, amik ezt a paradoxont boncolgatják, és különböző módon próbálják feloldani. De mivel a valóságban nincs időutazás, a kérdés kb. annyira megválaszolható, mintha azt kérdeznéd, hogy ha lenne egy piros dobozod – ami nincs –, akkor mi lenne benne.


Egyébként itt a relativitáselmélet pluszban bekavar, mert a téridő nem abszolút. Más-más megfigyelő számára máshogy telik az idő és máshogy mérődnek a távolságok. Sőt az egyidejűség sem abszolút, ami az egyik megfigyelő számára egyidejű, nem biztos, hogy a másiknak is az. A múlt-jelen-jövő szempontjából meg ami az egyik megfigyelőnek már a múlt, az a másik megfigyelőnek még lehet, hogy csak a jövő. Erre mondta Einstein, hogy „a múlt, jelen és jövő közti különbség illúzió csupán, még ha oly makacs is”. Egyébként sokan – tévesen – úgy idézik, hogy az idő illúzió, de Einstein nem ezt mondta. A múlt, jelen, jövő csak az adott megfigyelő számára jól elkülöníthető, egy másik megfigyelő számára egészen mást jelenthet. De ahogy közös viszonyítási rendszerbe hozzuk a két megfigyelőt, ugyanazt fogják múltnak, jelennek és jövőnek látni. Makacs illúzió, de végül is lehet azt mondani, hogy illúzió.


Összefoglalva: A jelen, múlt, jövő relatív fogalmak. Időutazás nincs. Ami nincs, arról meg bármit lehet fantáziálni, csak nem biztos, hogy érdemes. Vagy akkor már érdemesebb lehet előbb megnézni pár sci-fi író művét, akik lehet nagyobb tudással, és jobban átgondoltan foglalkoztak a témával.

2019. jan. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

# 4


Én fejben szoktam előre utazni a jövőben az életemmel jövőmmel kapcsolatban ami még meg sem történt ,csak sajna negatív utazás.Egyébként anno volt pár cikk emberekről akik a jövőben jártak,meg volt aki bizonyítékot is mutatott meg ilyesmi.Na ezekben én sem hiszek.

2019. jan. 2. 23:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha lehetne a múltba utazni, én csak úgy mennék ha nem változtathatnék semmin, csak néző lennék. Ellenkező esetben veszélyes dolgok történnének, ha belenyúlnék eseményekbe (pl.: Vissza a Jövőbe).
2019. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

# 5


Én ha visszamehetnék,és ugye már tudom mi történt a múltban sok pénzt szerezni mennék vissza.

2019. jan. 8. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!