Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire volt nehéz megtanulni...

Mennyire volt nehéz megtanulni egy másik nyelv abc-jét, ha az a nyelv nem latin betűket használ? Váltott ki valami érzelmet belőled az, hogy olyan betűkkel írsz?

Figyelt kérdés
Ez egy kutatásomhoz kéne, mely abból áll, hogy tőletek megkérdezem, hogy azokat az abc-ket milyen nehéz volt megtanulni és külföldiektől (egyenlőre sajnos csak oroszok vannak, akikkel olyan viszonyba vagyok, hogy kérdéseket tegyek fel), hogy a latin abc mennyire okozott nekik nehézséget. Előre is köszönöm, ha segítesz ebben. Ha valami ezzel kapcsolatban eszedbe jut és nem írtam le, akkor arra is kíváncsi vagyok.

2019. jan. 3. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Nekem mindig erős merevedésem van, ha cirill betűkkel írok.
2019. jan. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Háát köszönöm a választ?
2019. jan. 3. 17:21
 3/8 chtt ***** válasza:
100%

Gyerekként tanultam, és gyerekeket is tanítottam, így egyfajta játék volt, titkosírás, jó móka. Régen volt, de úgy emlékszem, hogy nem okozott különösebb megrázkódtatást, egy-két, magyarral ütköző betű kivételével nem is volt nehéz. Tanárként hasonlókat tapasztaltam (bármekkora divat is utálni meg fújolni, mert kötelező volt). Akinek gondja volt a magyarral, annak gondja volt az orosszal is, de egyébként, ha játékosan tanítod, játéknak fogják fel (vagy csak nekem volt szerencsém a tanítványaimmal:).


Nem tudom, milyen lehet felnőttként elsajátítani egy másik nyelv nem latin betűs ábécéjét, szóval én is kíváncsian várom a válaszokat, a tapasztalatokat.

2019. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak pár betűt tanultam meg arabul, pár szót és nevet le tudok írni. Amikor arabul írok, arra szoktam gondolni, hogy ilyen érzés lehet egy analfabétának írni :D Pl. akik nem tudnak írni, csak a nevüket leírni. Nekem ezek csak kriksz-krakszok, és egy szövegben is csak ezeket a betűket ismerem meg, amik ezekben a szavakban / nevekben benne vannak.


26N

2019. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.😁
2019. jan. 3. 19:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orosz betűket nem esett nehezemre magamtól megtanulni pedig sosem tanították azelőtt, bár felejtek belőle de 90% ban ismerem, viszont szerintem magára a tanúlt nyelvre fogékonynak kell lenni mivel első kézből lenne esélyem románul tanulni de eggyátalán nem megy. PS4 helyett autodidakta módon japánul tanulok egyenlőre az írásukat pokolian nehéz megjegyezni mivel ők több kandzsit is használnak egy szóra. Egy több jelet tartalmazót mint nekünk egy szó több betűből és egy jelet mint a szó megfelelőjét Pl: 犬 いぬ mindkettő a kutya szó.
2019. jan. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2019. jan. 7. 16:12
 8/8 gooku válasza:

Nem volt nehéz. Igazából csak nem felejteni belőle nehéz, még ha az abc-ből nem is, magából a nyelvből az.

Nyelvtanulásnál a kulcs a folytonosság, arra kell törekedni, ha a felejtést a nyelvtanuló el szeretné kerülni.

Az, hogy tudok nem latin betűkkel írni azt az érzést váltotta és váltja ki most is belőlem, hogy több lettem, mint azelőtt, mielőtt megtanultam volna.

Jó dolog a nyelvtanulás. :D

2019. máj. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!