Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most pontosan hogyan fog...

Most pontosan hogyan fog zajlani a felmondásom?

Figyelt kérdés

Próba időn vagyok, most kezdődne a 2.hónap, de inkább felmondanék mert nem érzem magaménak a melót.


A szerződésben 3 hó határozott időre van megadva a szerződés. És azt írják hogy felmondás esetén a felmondási idő a mt 69 §-ban írtak szerint alakul.

Ez mennyi ?


Még az is van hogy a próbaidő 90 napján, bármelyik fél azonnali hatállyal megszüntetheti a munkaviszonyt.


Akkor ez nincs ellentmondással egymással?

Vagy akkor megtudom annyiban oldani hogy beadom a felmondási papírom, és már nem kell mennem!?



2019. jan. 4. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

BÁRMIKOR, INDOKLÁS NÉLKÜL, AZONNAL eljöhetsz a próbaidő alatt!


DE!!!


Arra figyelj, ha bármit felvettél: ruha, szerszám, kocsi, fizu előleg, bérlet,...azt add vissza és kérj róla papírt, hogy később ne keressék rajtad!

2019. jan. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt bármikor felmondhatsz. Ha akarod úgy is, hogy másnap már nem mész többet
2019. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm a válaszokat.

Eddig is így tudtam, csak összezavartak a többi irományok :)

2019. jan. 4. 19:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy az ilyen munkahelyet inkább otthagyják.


Határozott idejű szerződés, mely 3 hónapra szól, de a 3 hónapból 90 nap próbaidő. :)


"Akkor ez nincs ellentmondással egymással?"


Nincs, viszont "etikátlan".


Szinte az egész szerződés hatálya alatt próbaidőn is vagy (persze ezt napra pontosan ki kellene számolni).


Próbaidő alatt indoklás nélkül bármelyik fél azonnali hatállyal felmondhatja a szerződést. Ez annyit jelent, hogy amint közlöd a munkáltatóval a felmondásod, a következő pillanatban már akár mehetsz is haza. Azt is megteheted, hogy megbeszéled, az aktuális műszakot még lehúzod, és másnap nem jössz.


A felmondást két egyező példányban írd meg. Az egyiket átadod a munkáltatónak, a másikon pedig dátummal átveteted vele, és elteszed.


Ha a felmondást a próbaidő lejárta után közlöd a munkáltatóval, akkor már van felmondási időd.


Példa: Munkaviszony kezdete július 01. Határozott idejű a szerződés, mely 3 hónapra szól. A 3. hónap utolsó napja szeptember 30.

Próbaidő van kikötve, mely 90 nap. A próbaidő utolsó napja szeptember 28.

Tehát ha szeptember 29-én, vagy szeptember 30-án nyújtod be a felmondást, akkor már nem vagy próbaidőn, tehát életbe lép a felmondási idő intézménye a munka törvénykönyve szerint.

Viszont az egész úgy, ahogy van egy hülyeség, mert ezzel együtt automatikusan lejár a szerződés is napokon belül, tehát a felmondási idő, mint olyan, okafogyottá válik.


Hát ezért kezdtem az elején "röhögéssel" válaszolni a kérdésedre.


Gyagyás munkáltató... :)

2019. jan. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!