Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez mennyire lehet gyorsolvasás...

Ez mennyire lehet gyorsolvasás? (többi lent)

Figyelt kérdés

igen, megint én ,viszont most magamra nézve szeretnék kérdezni.

szóval röviden annyi ,hogy egy kisbetűs egész oldalt körülbelül 8-9 másodperc alatt el tudok olvasni úgy, hogy meg is értem miről van ott szó. ezt lehet hívni gyorsolvasásnak? régebben például ez még csak 12 másodperc volt, mostanra pedig rövidül az idő. egy hosszabb könyvet is (például ,ami hatszáz oldalas) képes vagyok 3-4 óra alatt elolvasni úgy ,hogy közben zenét váltogatok, beszélgetek és minden más.



2019. jan. 11. 19:35
 1/6 anonim válasza:
Biztos.
2019. jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen.
2019. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
2019. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Szerintem mindenképp gyorsolvasásnak lehet ezt mondani!

2019. jan. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ez nagyon gyorsnak számít. Az átlagos olvasási sebesség 200 szó/perc körüli. Egy könyvoldal kb. 200-250 szót tartalmaz, tehát ha kevesebb, mint 10 mp alatt olvasol el egy oldalt, akkor több mint 1200 szó/perces tempóval haladsz.
2019. jan. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

És a hatékonysága ugyanaz?

Meg kell kérni egy családtagot, hogy ellenőrizzen, mondjuk felolvasva egy mondatot a könyvből, hogy tudod-e, mi jön utána, illetve részletekre rákérdezni, hogy milyen fából készült komód volt a szomszédban, ésatöbbi.

A gyorsolvasás nem arról kell, hogy szóljon, hogy a Kőszívű elolvasása után az ember arra emlékezzen, hogy "valami családról volt benne szó".

2019. jan. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!