Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti vissza vágyodtok egy...

Ti vissza vágyodtok egy technika nélküli világba? Pl 60-70-80as évek

Figyelt kérdés
Sokszor elgondolkodok mennyivel jobb lenne az élet.

#Technólogia
2019. jan. 13. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mit értesz a "technika nélküli világ" fogalma alatt?

Nem volt okostelefon? - Igaz, de akkor az emberektudtak olvasni.

Nem volt számítógép? (ez nem igaz...) - Az alapokat akkor dolgozták ki.

A mai "technika világa" sem létezne, ha nem lett volna kőbaltás korszaka az emberiségnek.

2019. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem azt a ősemberes világot mondom:) de hogy okostelefon nem lenne ,számitógép elszorva,de azt se lehetne csak pár dologra használni,tv meg alap hogy van
2019. jan. 13. 12:44
 3/11 A kérdező kommentje:
Nyilván mondern korba volt technika mindig ,de nem erre az állapotra gondolok mint ami most van hogy van egymillió pc, 500 telefon márka ,mindenbe technika van
2019. jan. 13. 12:45
 4/11 anonim ***** válasza:

60as-70es években pl sokkal kevesebb volt az élelem is itthon. Nem volt ennyi szabadidős tevékenység. Nem lehetett 3an, vagy többen sétálni az utcán anélkül, hogy ne követtünk volna el bűnt. Sokkal kevesebb volt a lehetőség a tanulásra, az önmegvalósításra. Nem igazán volt lehetőség utazni sem.


Technika révén mit kaptunk: Szabad információ áramlást. Kevesebb embert lehet megvezetni, átverni, irányítani.

Az, hogy használasz-e technológiai dolgokat a saját döntésed. Lehet kapni nem okos telefont. A számítógépet nem kell megvenni, az Internet nélkül is meg lehet élni. A TV ma csak reklámra és propagandára jó - nézze akinek két anyja van!

2019. jan. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De nem ugy értem hogy egy ember éljen nélküle,hanem mindenkinek csak kevés technikával kene élnie
2019. jan. 13. 12:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Sokszor elgondolkodsz ezen. Mik azok a pontok, amikben növekedne az életszínvonal?

Nem látom, a pozitív oldalát a technológiák eltűnésének, csak a hátrányát. Írj, kérlek, néhány példát.

2019. jan. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ugy társadalmi szempontból,pl többet járnának az emberek közösségekbe ,gyerek többet lennének kint ,nme lennének bepunyultak az emberek,pozitiv meg hogy nem kell mindig elmenni a konyvtarba hogy informaciót szerezünk dolgokról
2019. jan. 13. 13:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Értem. A közösség építés és a szabadidő fontos és valóban hátrányosan érinti ezt a részt az, hogy az emberek inkább gépeznek. Mint én ma egész nap :)


De jó időben rengeteg kiránduló és bringázó embert látok. Nekem fiatalként az, hogy 4-5 órát bringáztunk a haverokkal sokkal jobban feltöltött, mint most egy wow meccs.

Így már értem, mire gondolsz. De nem áldoznám fel sem az orvosi előrelépéseket, sem az információ áramlást azért, hogy ez változzon. Inkább fejben kéne ezt helyre rakni.

Táblajátékokat rendszeresen szervezünk munkahelyen, a munkaidőn kívül. Pl ilyenekre gondolok.

2019. jan. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én inkább korlátoznám hogy csak fontos,informacio tudasra,orvosi egyéb megoldásokra használnám és játékra egyebbeket meg nem.
2019. jan. 13. 15:24
 10/11 A kérdező kommentje:
*egyebekre
2019. jan. 13. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!